| iulianastancu a întrebat:

Buna! S-a transferat cineva la alt liceu, clasa a IX, inainte de inceperea anului scolar pe motiv medical? Care ar putea fi acele motive medicale?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este ultimul motiv la care te-as sfatuii sa aplezi ca sa te prefaci ca esti bolnava, fiindca nici unui director de scoala nu va accepta un copil bolnav sau cu probleme psihice, printre copii din soala lui, iar daca ii este bagat pe gat, se va comporta cu el foarte ciudat.

Mergi la liceul unde ai repartitia si din clasa a X-a te poti transfera ala alt liceu, conform eligibilitatii.

Nu-ti incepe viata cu piciorul stang, ca vei avea numai ghinioane in viata fiindca karma ti se intoarce.

| iulianastancu explică (pentru Violleta2022):

In primul rând nu cred că fac rău nimănui pentru a supără "karma", in al doilea rând nu inventez nici o boală, chiar am una și de aceea vreau să mă transfer pentru a mă apropia de casa, iar în ultimul rând dacă nu ai un răspuns concret la întrebarea mea nu mai răspunde, nu am cerut sfaturi privind karma.

| Violleta2022 a răspuns (pentru iulianastancu):

Atunci de ce intrebi cu ce boli se poate transfera cineva?
De ce esti interesata taman de acest lucru?

| VoidEternal a răspuns:

Incerci sa improvizezi pe genunchi o boala?