| anonim_4396 a întrebat:

M au invitat niste prietene la patinoar saptamana asta.problema e ca eu nu stiu sa patinez. e greu? pe role stiu si am auzit ca nu e mult prea diferit de role. voi ce ziceti?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

La inceput e foarte greu dar dupa ce te inveti iti garantez ca foarte putine lucruri ti se vor parea mai distractive si relaxante. Daca ele se pricep nu iti fa probleme. Te vor ajuta. Incearca.

| Emena a răspuns:

Este usor sa patinezi.si chiar daca nu ai sti. te invata prietenele tale. o sa fie distractiv.si daca stii sa mergi pe role. o sa stii sa si patinezi.si eu nu stiam acum 2 ani. dar am invatat

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e asa greu daca stii pe role si in gasca e foarte distractiv.

| Grimalkin a răspuns:

E chiar mai usor decat mersul pe role. crede-ma ca nici eu nu credeam ca stiu pana m-am vazut pe patine. daca stii sa mergi pe role, reusesti si pe patine happy

| emma_6707 a răspuns:

E putin mai greu e putin diferit dar nu ai de ce sa te temi, o data ce prinzi miscarea, o sa vezi ca o sa te distrezi. mie imi place mai mult sa patinez mi se pare ca sunt mai libera decat cand sunt pe role. o sa aluneci mai usor. oricum du-te cine stie poate la anul, iarna o sa te invite un baiat, n-ar fi dragut sa stii cat de cat ceva?
distractie placuta ^^

Răspuns utilizator avertizat
| lavyBandB a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie vinerilaughingnici eu u stiam sa ma dau dar ai sa vezi ca iti dai drumul.Mai ales daca evreun baiat dragut pe aclo poate te ajutabig grin

| Oktavian a răspuns:

Daca stii pe role vei putea si sa patinezi!

| mariobros a răspuns:

Si ce daca nu stii? Pentru orice este un inceput, nu asa spune vorba?
Nici eu nu stiam cum sa patinez, ca doar nu ne-am nascut cu aceasta abilitate, dar dupa prima seara am avut o febra musculara la picioare de mai mare dragul, dar m-a prins microbul, e foarte fain sa patinez, chiar daca o fac la modul `debutant`. Ia si exerseaza, ca e foarte fain. Succes, si sa ne tii la curent cu progresul facut!

| deel a răspuns:

La inceput e un pic mai greu dar dupa ce te acomodezi o sa reusesti sa mergi bine! important e sa ai patine bune, sa te simti bine in ele si sa stii sati ti echilibrul!

eu de ex cand am fost anul asta prima oara mau ros patinele(erau artistice) si am luat destul de multe trante iar a doua oara imi erau mult prea mari patinele dar era cel mai mic numar pe care il mai aveau la inchiriat si le-am luat

consecinta: am cazut si m-am taiat urat la mana in patina unei prietene si culmea. eram de mana cu ea si cu tipu pe carel plac! dar a fost fain ca isi facea griji pentru mine si ma ajutat sa ma bandajez :X:X

in orice caz principalul este sa te simti bine in patine si sa stii sa mergi pe role!

succes!

| RemovislavKebabovic a răspuns:

Incearca sa vb cu prietenele tale poate te invata ele sa patinezi, eu asa am invatat plus ca mi se pare mai usor cu patinele decat cu rolele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa cad cu cracii`n sus?laughinginteresant.nu cred ca as mai putea sa ma ridiclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc de sfaturibig hug o sa revin cu concluziabig grin numarul cazaturilorlaughingsi asa mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ce-ti pot spune? ni4 eu nu am fost ni4odata pina zilele asta, intr-adevar mi-a fost cam greu sa te tzii pe pi4oare big grin tzinind cont de faptul ca ni4 pe role nu pot merge, insa chiar a fost distraktiv, merita sa incer4 happy carede-ma ca vei mai vrea.SUKCES

| unqbogdan a răspuns:

Daca stii sa mergi pe role, te vei descurcawinking e cam la fel. numai ca pe jos e. gheata laughing cazi, te ridici, cazi iarasi. te ridici. cazi iarasi. pleci de la patinoar laughing