| balaurus a întrebat:

M-i s-a spart prezervativul in timpul actului sexual si am ejaculat putin in ea(sperma avea o concertratie mai slaba)! tipa mi-a spus ca atunci cand este raciata i se inflameaza ovarele(si atunci era racita). exista vreo posibilitate sa rama insacinata? eu zic ca 'nu' dar vreau sa aud parereile voastre

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O femei poate rămâne însărcinată şi dacă are numai un singur ovar, nu este obligatoriu să nu rămână însărcinată dacă este răcită. Se poate rămâne şi aşa, foarte bine. Însă de ce nu se tratează de această răceală?
Un test de sarcină şi vedeţi rezultatul!
Pentru cultura ta, îţi spun că trebuia să ia contraceptivul de urgenţă care se găseşte la farmacie, şi se administrează în primele 24 de ore de la presupusul contactului "protejat" dar eşuat prin spargerea prezervativului.
Dacă a fost imediat după menstruaţie sau în ultimele zile premergătoare menstruaţie, şansele sunt extrem de mici, chiar nule. Însă dacă a fost în perioada de ovulaţie, şansele sunt prezente.
Pe viitor, fiţi mai vigilenţi şi cu băgare de seamă.
Atenţie la ce fel de prezervative foloseşti, de top sunt: Loveplus şi Durex.
Sănătate.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Da din nefericire, asa ca spune-i sa faca un test de sarcinastraight face

| cristina_4037 a răspuns:

Eu cred ca exista.sad, pentru ca tot ai ejaculat in ea. Si intr-o picatura de sprma sunt 1000 de spermatozoizi, unul poate ajunge la maturitate. Cel mai bine ar fi sa isi faca un test de sarcina si scapati de dubii. Daca o numesti "tipa" inseamna ca nu e prietena sau asa a fost una necunoscuta sau... ceva de genul asta... bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Până la următoarea menstră trebuie să fiţi cu mare băgare de seamă.
Prezervativul în continuare! Lubrifiantul pe bază de apă ajută la o uşoară alunecare.
Test de sarcină, este pentru moment cel care poate indica o sarcină sau nu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia pastila de a2a zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile care inseala merita sa le fie smulse ovarele cu mana si apoi pasaricile taiate jos mass

| balaurus explică:

Aseara s-a intamplat si astazi i-am cumparat Escapelle! e bine asa...mai departe cum o sa aflu daca i-a folosit acest medicament?

| balaurus explică:

Aseara s-a intamplat si astazi i-am cumparat Escapelle! e bine asa...mai departe cum o sa aflu daca i-a folosit acest medicament?
aaaa, apropo.am folosit 'Durex classic'