| Alvin_8845 a întrebat:

Contactul sexual a fost azi, eu am purtat prezervativ, dar la un moment dat am vazut ceva lichid ce semana foarte tare cu sperma. La finalul actului sexual eu am ejaculat in prezervativ iar la dupa am verificat daca prezervativul era spart, dar nu era. Ce putea fi acel lichid? Sunt sanse ca ea sa ramana insarcinata?

6 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

Putea fi o secretie de a ei datorita excitarii si/sau datorita faptului ca era in perioada fertila (secretie albicioasa). Daca v-ati protejat cu prezervativ si acesta nu s-a spart...atunci nu sunt sanse sa fi ramas inscarinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul actului sexual din cauza aparitiei senzatiei de placere, precum si a excitatiei aparute, provocate de penetrarea repetata, glandele existente in mucoasa vaginului incep sa produc o secretie asemanatoare cu sperma care are rolul de a lubrifia tractul vaginal. Puteti sa va linistiti complet, deoarece sexul a fost protejat si fiindca totul a decurs normal este exclusa posibilitatea de a lua nastere o sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca la finalul actului sexual prezervativul a fost intact, iubita ta nu poate ramane gravida. Secretia de care vorbesti provine de la secretiile vaginale care au aparut in timpul actului sexual.

| iarinaa a răspuns:

Buna, daca ai verificat prezervativul si nu erau urme de vreo ruptura sau ceva ce putea sa,, puna in pericol" situatia, lichidul din afara este de la ea, o secretie datorita hormonilor din timpul actului sexual.

| RMGC00 a răspuns:

Daca era in perioada de ovulatie, va felicit veti fi parinti, daca ii va intarzia menstruatia, sa faca test de sarcina.

| Alvin_8845 explică (pentru RMGC00):

De ce sa fim parinti? Adica eu m-am protejat, nu am ejaculat in ea si nici prezervativul nu s-a spart