| laura_5685 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine va rog cu niste pacaleli pentru 1 aprilie si printre care una sa fie pentru iubitul meu? Ș-x fundita

2 răspunsuri:
| Ady9 a răspuns:

Daca iesi undeva cu el de 1 aprilie poti sa te prefaci ca iti vine rau, ti-e greata, etc. si la un momentdat sa cazi pe jos.El incearca sa te ridice iar tu ii spui "Pacaleala de 1 aprilie"si il saruti.

| EuSuntEu_8534 a răspuns:

•1. "Părinţii mei vin să locuiască la noi o lună". Cum se împacă cu ideea de a locui cu părinţii tăi o lună? Acum vei afla.
•2. Spune-i că ai început să placi pe altcineva. Iar acea persoană să fie una la care el nu s-ar fi gândit niciodată, cum ar fi vecinul urâcios de la etajul inferior, care îţi bate mereu în ţeavă sau un prieten apropiat.

•3. Fă-ţi un tatuaj fals. Dacă sunteţi împreună de puţin timp asigură-te că este numele lui, mare şi cu litere de tipar, urmat de "pentru totdeauna." Fă acelaşi lucru şi dacă sunteţi într-o relaţie de lungă durată, dar asigură-te că îi scrii numele greşit.
•4. Arată-i o poză cu un animal foarte urât şi spune-i că tocmai l-ai adoptat. Cu siguranţă va spune că este o glumă, dar, înainte să apuce să spună asta, spune-i ce medicamente trebuie să îi dea şi la ce ore, pentru că este bolnav. Acest lucru o să îţi dea un plus de credibilitate.

5. Anunţă-ţi familia că tocmai v-aţi logodit (această glumă este rezervată cuplurilor "proaspete"). De ce să nu distrăm toată familia?
•6. Clasica: ia-ţi de la farmacie un test de sarcină şi fă-l să creadă că eşti gravidă. După ce îi spui (sperând că nu va leşina) aşează-te liniştită la masă, întreabă-l pe un ton nepăsător: "şi?", în timp ce tragi dintr-o ţigară şi îţi torni puţin whiskey în cafea.