| PRoMeTHeUM a întrebat:

Ma confrunt de cateva luni cu o teama.
Pur si simplu, imi este frica de usi deschise.Inainte sa adorm verific ca fiecare usa sa fie inchisa,altfel nu pot atipi.
De curand, am ramas blocat minute bune in fata usii deschise a masinii de teama ca nu cumva sa fi patruns cineva inauntru.
Se intampla ceva cu mine? Ajutor.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se intimplă nimic cu tine, dar vezi prea multe stiri care te fac pe bună dreptate să fii ingrijorat.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă. Multă sănătate.

| zurick a răspuns:

1.Orice chestie de asta are o cauză, gândește-te singur decând ai ast fel de probleme.
2.Neapărat figuța la un psiholog, el va ști cel mai bine cum să te ajute.
Sper că ți-am fost de folos!

| OoRzVoO a răspuns:

Tie de fapt nu-ti e frica de usi deschise! Tie iti este frica ca cineva sa nu patrunda la tine prin aceea chestie deschisa! Tu cand ai senzatia ca cand este usa deschisa cineva este dincolo de ea sau te pandeste etc, sunt multe modalitati de gandire! Ar trebui sa incerci sa iti infrunti frica! Dar daca frica asta se agravea din ce in ce mai tare, ar trebui sa vorbesti cu un Psiholog! Se pot duce din aceste fobii la probleme psihice! Incearca cu incetul cu incetul sa-ti infrunti teama! -Am citit multe despre fobii de acolo sunt destul de informat!
-Sincer daca eu nu inchid usa casei cu cheia am o senzatie stupida!
Numai Bine! Bafta