| corina977 a întrebat:

Ma doare burta.si nu prea imi vine sa mananc nimic. duminica mi-a luat mama un sendvis de la springtime si mia cam venit greata de la el iar mai pe seara am mancat doua mere.toata mancarea pe ziua aceea.luni am mancat niste ciocolata si un mar.marti am mancat 2 felii de pizza si niste carne prajita cu mamaliga. iar azi am mancat pana acum o supa la plic de vita.nu stiu ce sa mai fac ma doare burta de mor si nu am pofta de mancare daca vad ceva de mancare imi vine sa vomit.va rog sa ma ajutati dau funda la cel mai bun remediu

Răspuns Câştigător
| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

Mie mi s-a intamplat asa de la niste cipsuri mancate pe stomacul gol.Am avut diaree:"> si ma durea burta si imi venea sa vomit si nu mancam niik mancare...in fine, pe mine mo dus la spital si miau pus perfuzie pentru ca de la atatea zile in care n-am mancat nimic era sa lesin :(. Doctorul mia recomandat regim: adica morcov fiert,(mancare fara sare:-&)...si mai multe. Uite un site care iti spune despre regim (nu stiu daca e bun pentru problema ta):http://dieta.romedic.ro/diete/Regim_diaree_0727.html

1 răspuns:
| Graphee a răspuns:

Si eu in urma cu 6 ani, am patit la fel.
Cand vedeam mancare, imi vinea sa vomit.
Am fost la medic si mi-a dat o reteta si am mers la farmacie.
Dar nu mai stiu ce am luat atunci.

O zi buna.