| anonim_4396 a întrebat:

Ma duc la sala de o saptamana, as vrea sa stiu ce proteine sa iau ca sa imi creasca muschi mai repede.ast ras plz.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu lua proteine ca o sa-ti faci varza ficatul si rinichii. Crede-ma, n-s sa te bucuri de muschi daca ajungi sa faci dializa. Mai intelept este sa faci sala si sa mananci multe lactate si carne de vita.

kratos
| kratos a răspuns:

Proteinele si steroizii dauneaza sanatatii. Cel mai bine este sa faci normal si treptat.Nu te grabi. Am un coleg care tot lua steroizi si acum este in ultimul hal la spital si mai are mult de stat. Are complicatii la inima.

| dragosh a răspuns:

Bai oameni buni voi stiti ce vorbiti?
Nu m`am trezit eu medic nutritionist peste noapte dar voi cam exagerati!
Intr`adevar proteinele, carbohidratii, creatina, etc, sufera niste procese chimice cand devin pudra, sau prafuri spus mai popular
Mai nasol este cand le iei si nu depui efort...atunci da.
Dar daca te duci la sala regulat, nu ai ce sa patesti
Pai eu iau carbohidrati si proteine(special carbohidrati) de vreo 2 ani incoace aproape. dar ma si tin de sala atunci cand le iauwinking
Cand nu ma mai duc, logic ca nu iau ca iau degeaba.

Luchass
Ai o oare care dreptate si tu.Asa este, se pune accent foarte mult pe apa in perioada de crestere si mai ales in timpul antrenamentului! Dar apa nu tine loc de proteine

Proteinele le consumi in special noaptea, ca atunci se produce minunea, cand te odihnesti, nu cand esti la antrenament!

Mai uitati`va si voi pe forumuri cum ar fi getfit.ro de exemplu, la medici nutritionisti!

Kratos, confunzi proteinele cu steroizii!
Steroizii ajuta la cresterea musculara prin retentie de apa, prin urmare asigura o masa cantitativa, ci nu calitativa!
Tesuturile tale musculare din ce sunt alcatuite?

Este greu sa cresti fara vreun supliment nutritiv, tinand cont ca nu ar trebui folosit in scopul de a inlocui o masa.

Deci, concluzia finala este sa va documentati inainte sa dati niste sfaturi!

| ciprian112 a răspuns:

Proteinele nu dauneaza avem nevoie de ele sa crestem(poate produsele de umflat muschii nu sunt bune)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea multă apă și lasă proteinele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Scopul tău este de a tonifia musculatura și crește rezistența în mod natural nu cu proteine sintetice.
După ce ai să te lași de sală, marea surpriză: vei arăta extrem de deformat, masa musculară își pierde aspectul sănătos.
Consumă carne la fiecare masă, este o sursă naturală de proteine
Spor la antrenament.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatul meu este sa nu folosesti asa ceva! Este adevarat ca muschii se dezvolta mai repede, dar NU VEI AVEA FORTA MAI MARE! iar daca nu le mai iei te vei face cum erai! In plus sunt si costisitoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunteti idioti toti cei care confundati proteinele cu steroizii. Proteina este caramida muschiului, fara ele nici in 20 de ani de sala nu veti creste nici macar un cm! Ouale, laptele, carnea si unele produse vegetale contin proteine! astea fac rau? vorbiti fara sa aveti nici cea mai mica cunostinta in domeniu!
Si steroizii nu umfla muschii cu apa, steroizii sunt de fapt testosteron artificial, muschii nu vor avea de suferit de la steroizi insa celelalte organe da!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kratos in primul rand steroizii sunt injectii care sunt ilegale proteinele le iei dupa o luna de sala te interesezi de care iti trebuie pentru varsta ta daca le ei nu ai voia sa mananci snaksuri si fasfood si trebuie sa faci si pauza de o luna 2big grin iar daca te temi ca iti afecteaza ficatul foloseste si un plasture pentru ficat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multi prosti pe aici ...citesc si ma minunez de ceea ce vad