| Charisse a întrebat:

Ma gandesc cu groaza la liceu, mai am un an, dar totusi.Nu stiu cum vor fi fetele, de ce? deoarece eu sunt mai rusinoasa, dar atunci cand stiu persoanele, le cunosc, am mai avut tangente cu ele, sunt deschisa, cooperativa, ok.Problema e calaughing, eu nu am facebook/hi5, pur si simplu nu imi place sa imi pun poze pe internet, si stiti cum e, in ziua de astazi daca nu ai facebook, nu existi.Si de aia ma gandesc ca voi fi luata drept o tocilara, desi nu sunt, drept o retrasa, emoista, i`m noot! E normal sa gandesc asa?sad Ia dati`mi voi dragilor niste sfaturi:*.

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Hei nu ai de ce sa iti faci griji. :*
si eu sunt timida. la fel cum ai zis ca esti si tu. si uite ca acum am trecut a10a si ma inteleg destul de bine cu colegii insa sunt 2 3 fete cu care ma inteleg super biiine si cu ele stau mai tot timpul.
intr-adevar multi au hi5/ facebook. tin sa iti zic ca hi5'ul sa demodat rau. mai toti au renuntzat la el. iar acum nou e facebook'ul. colega mea de banca nu are facebook si nu o ia nimeni peste picior. am o colega in clasa care nu a umblat in viata ei pe pc si nu o ia nimeni peste picior.
la inceput nu isi permite nimeni sa faca misto sti ca deh nu va cunoasteti etc. insa primul care te ia la misto inkidei imediat gurawinking ca e de ajuns sa zica unu ceva de tine ca dupa incep toti.
pana la urma daca tu nu vrei hi5/facebook e decizia ta. nu a lor.
la inceput or sa te intrebe de asa ceva. le zici ca nu ai pentru ca nu iti place, nu te incanta aceasta idee. si o sa fie ok.
tocilara tocilara dar crede-ma ca la sfarsitul semestrului toata clasa o sa vina la tine ca sa ii ajutsi deoarece nu or sa le iasa mediawinking.
cel putin la mine la clasa asa a fost.
oricum nu trebuie sa te speria ideea de liceu. o sa fie marfa rau :*:*. la inceput e greu dupa o sa te distrezi.
sper sa ai noroc de o clasa unita si sa fie toti de treaba. :*:*:*
insa momentan ar trebui sa te concentrezi sa ai note cat mai mari ca sa intri la un liceu bun. Bafta >big grin

| DeNySa000 a răspuns:

Pai nu neaparat.nu toate gandesc asa.le poti spune usor si simplu ...nu am facebook/hi5 din simplul fapt ca nu imi plac acste site-uri si sa pun poze cu mine pe internet.si daca vor intelege bine daca nu nu.nu le da satisfactie si cand vor vedea vor crede ca esti deasupra lor.nu trebuia sa te temi de parerea celorlalti parerea ta e unu si singura

| yoachimy a răspuns:

Eu am trecut acum a IX-a. Mi-am cunoscut o parte din colegi.Sa stii ca prima impresie este intotdeauna cea gresita. Nu trebuie sa ai cont pe facebook sau pe hi5 ca sa fii placuta de persoanele din jur! Adica Doamne. De cand trebuie sa te vada cineva intr-un mod virtual, ca sa-si dea seama ce pers esti? Tot face2face se abordeaza problemawinking. E super normal sa gandesti asa! Adica totusi. o sa fie o noutate completa pentru tine, alti colegi, alti profi, alt aer tongue. Dar cu timpul cred ca o sa te obisnuiesti. Si mie mi-e groaza de liceu laughing, exact din acelasi motiv. Si eu sunt mai timida de felul meu, dar intr-un final, cand ma simt mai acomodata cu decorul respectiv, ies din carapacewinking. Totul va fi OK! Te asigur!:*:*