| Desire_4406 a întrebat:

FUNDA! Am o problema!
Sont foarte rusinoasa, si cand merg sa imi cumpar ceva de imbracat vanzatoarele incerca sa isi vanda produsul ele turuie eu nu zic nimic doar daca ramne sau nu produsul. st foarte rusinoasa adica eu sunt fata cu baieti vorbesc nu am probleme, cu fetele nu ma inteleg asa bine adica nici nu stiu nu prea am tangente cu ele mi se par niste pitipoance fitoase si acum sa nu va imaginati ca eu sunt vreo emoista sau vreo pusnica, numai ca fetele ma intimideaza laughing
Vreau un sfat vreau sa fiu altfel.

Răspuns Câştigător
| Nana_5958 a răspuns:

hee heehey
Dupa cate am vazut din ce ai scris, chiar tu ti-ai dat raspunsul singura
Fetele ti se par pitipoance? Clar ca tu esti muult mai matura emotional decat ele sunt, de aceea, ti se par putin ciudate si poate crezi ca iti este greu sa comunici cu ele. Dar sa stii ca e foarte usor sa comunici cu cineva care este "sub tine" la orice, comportament, gandire, sentimente, etc. Gandeste-te ca ele nu analizeaza chiar totul, doar zi ca ele si incearca sa te faci ca iti pasa de ce turuie ele acolo laughing
Chiar nu ai niciun motiv sa te rusinezi. Toti suntem oameni, chiar daca diferiti unii de altii, lumea e obligata sa ne accepte pe toti, oricum a-m fi.
Cand e vorba de vanzatoare, gandeste-te asa:
Cand detii ceva, spre exemplu un pix. E al tau, poti face orice vrei cu el, sa scrii, sa-l imprumuti, sa-l arunci in geanta sau ghiozdan, pentru ca e ceva ce tu detii
Asa e si cu vanzatoarele. Ele lucreaza acolo pe banii tai, nu are de ce sa iti fie cu ceva rusine.
Cand pixu se strica ai voie sa il dezmembrezi sa vezi ce e in neregula cu el, asa si cu vanzatoarele, ele te ajuta sa iti fie bine, sa-ti gasesti o haina ce te multumeste si te face sa te simti bine.
Ataaat! sper ca o sa te ajute ce am aiurat eu peaici.
Goodluck!