| ~_~fericire.in.rate~_~ a întrebat:

Ma gandesc. vreau si eu viata mea, vrea bani, libertate, vreau sa fac ke vreau eu! Dc nu acum? Mai tarziu daca nu voi avea posibilitatea?
Vreau sa fiu si eu ca altii...cu referinta ca vreau sa plec in excursii cu amicii oriunde cu oricine, oricand! Nu mai vrea sa stau la mana lor, vreau sa am viata mea, sa pot face ce vreau EU!
De abia astept facultatea sa plec din orasul asta, vreau sa fac ce vreauhappy.
E normal sa gandesc asa?batting eyelashes. Ok, stiu ca' nu, dar vrea sa nu mai gandesc in akest fel, dar cum sa fac asta?
Imi blestem zilele cu' o astfel de familie, desi am o familie normala, nu o accept, uneori ma gandesc ca poate sunt adoptata, sunt prea diferita, ciudata, altfel fata de eihee hee. VReau sa ma schimb, dar cum?

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Iti blestemi zilele ca ai familie care te tine din scurt? Mai bine era fara? Sa umbli brambura pe strazi, sa te droghezi, sa bei, sa te!
Fa un exercitiu de empatie si pune-te tu in situatia lor! Inchipuie-ti ca esti adulta, ai aflat ce este bine si ce este rau in viata, sti care sunt primejdiile care ii pandesc pe copiii necopti la minte, si ai avea o fata care ar vrea sa faca exact ceea ce nu trebuie! Ce ai face?
Si ai grija ce iti doresti! S-ar putea indeplini! Maine sa vina cineva la usa si sa-ti spuna ca i-a calcat masina pe amandoi! Ce-o sa faci? Vai, vai, vai! Abia atunci o sa realizezi ce grozavie ti-ai dorit!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Este foarte normală reacţia ta.
Ai grijă la excese, însă, atunci când ajungi la facultate.
Studenţia e cea mai frumoasă etapă!

Spor!