| roxyrox a întrebat:

Ma inteleg foarte bine cu un baiat... facem aproximativ totul impreuna si ne comportam ca si cum am fi intr-o relatie...insa am aflat de la un prieten ca el ar avea pe cineva de 2 saptamana., dar el se fereste de mine si imi ascunde acest lucru...nu inteleg ce doreste. Puteti sa va spuneti si voi o parere? eu sunt in ceatabig grin...

Răspuns Câştigător
| cristiana_9515 a răspuns:

Indiferent de varsta, toti ar trebui sa avem puterea atunci cand suntem inselati, sa luam in calcul viata fara persoana care ne-a indurerat.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Discuta cu el. Poate el te vede doar ca o prietena si tu iti imaginezi ca vrea mai mult.

| LuS[z] a răspuns:

Daca nu sunteti intr-o relatie nu prea ai ce sa ii zici.are dreptull la fel ca si tine sa aiba pe altcineva. daca tie iti place de el ar trebui sa ii spui sau sa astepti s ase desparta de aceea presupusa prietena despre care ai aflat.

regis
| regis a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa discuti cu el sa vezi ce intentii are. Poate el vede cu totul altfel relatia voastra, poate are alte asteptari si alte planuri.
Daca vrea o relatie cu tine si nu recunoaste relatia paralela, inainte de a-l considera mincinos verifica corectitudinea informatiei, poate se inseala prietenul tau. Daca lucrurile sunt exact cum par, adica el vrea o relatie cu tine dar nu se poate limita la ea, trebuie sa decizi singura daca iti convine sau nu rolul de vioara a II-a.

cristian
| cristian a răspuns:

Prietenul respectiv este doar invidios pe relatia voastra si vrea sa bage intriga intre voi.

| ramy_5584 a răspuns:

Se poate sa te vada doar ca pe o prietena...si tu sa-l vezi ca pe un iubit... vorbeste cu el si clarificati relatia si sentimentele dintre voi... daca nu vb cu el nu ai sa gasesti niciodata rasp... poate si el tine la tine mai mult ca la o prt dar ii e teama ca tu il vezi doar ca pe un prt...si ca. daca iti va zice ca te iub va strica prietenia...
vb cu el! neaparat.

pup succes...si... PASTE FERICIT alaturi de cei dragi!

| onelove a răspuns:

Poate el te vede ca si o amica foarte buna, ca si o sora, de obicei unii baieti au nevoie de o fata langa ei de la care sa primeasca diverse sfaturi. Oricum cel mai bine ar fi sa discutati si sa ii spui in fata ce simti pentru el, altfel mai tarziu risti sa va certati pentru ca tu vei fi suparata de fiecare data cand el are pe cineva si vine si ti se confeseaza.

| Liana [] a răspuns:

Exemplu:o colega de-a mea placea un baiat, care, la randul lui era combinat cu o alta fata.Aceasta, ca sa nu-l piarda, i-a spus ca tine la el, iar el a parasit acea fata si acum sunt impreuna tongue Sper sa te ajute.