| superrgirl a întrebat:

Ma intilnesc cu un baiat de vreo 6 luni si el tot acest timp mia repetat de mii de ori ca ma iubeste.Intr-o zi sedeam pe scrinciob cu o fata si ii povesteam despre un baiat cu care am facut cunostinta pe internet si baiatul cu care ma intilneam era alaturi, atunci la monent am povestit toate acele lucruri din cauza ca am vrut sa-l fac gelos, mi s-a parut cai ceva de bine, insa, dupa ziua aceea el nu a mai vrut sa vorbeasca cu mine de loc! Eu il iubesc. Dar cum credeti el ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Pai.de obicei baietii nu suporta gandul ca ar putea fi **inselati**. poate el crede ca faci misto de el. eu inteleg ca ai vrut sa. l faci gelos ca sa iti dai seama daca intr-adevar te place si probabil el a crezut ca daca ii vorbesti asa in fata nu ai respect pentru el. eu cred ca te place din moment ce a stat cu tine atatea luni. daca vrei sa indrepti situatia cauta. l si explica-i ca ai zis acele lucruri doar ca sa vezi cum reactioneaza, sa vezi daca ia atitudine. spune-i ca vreti sa lamuriti lucrurile si ca ar trebui sa treceti peste aceasta problema si sa mai incercati din nou. dupa ce vorbesti cu el lasa. l o zi 2 sa reflecteze si apoi cauta. l sa vezi ce a hotarat. nu face presiuni asupra lui ca o sa se simta sufocat dupa parerea mea. spune. i ce ai pe suflet. eu sper ca aceste sfaturi te vor ajuta. succes si pwpici ai grija de tine

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Poate ca trebuia sa ii spui lui ca il iubesti, nu noua. Tu stiai ca el te iubeste. 6 luni e o perioada destul de mare, in care ai avut ocazia sa il cunosti destul de bine. E pacat ca ai ales sa faci scena aia cand stiai ca el e in stare de orice pentru tine. Spune-i adevarul:ca vroiai sa il faci geloswinking

| ionika17 a răspuns:

Ai facut rau pentru ca ai vrut sa il faci gelos mai alea daca are sensibilitate mai deosebita s-o fi suparat tare.Ar trebui sa ii ceri iertare si i spui de ce ai facut asa ceva si ii promiti ca n-ai sa mai faci niciodat.Eu zic ca daca te iubeste si tine la tine are trebui sa te ierte ai gresit asta, e dar cred ca dragostea e mai presus ca orice. Daca nu te va ierta ar trebui sa il uiti altceva n-ai ce sa faci. Oricum vorbeste cu el si cere-i iertarehappybafta

Răspuns utilizator avertizat
| efimash a răspuns:

Da foarte mult te iubeste aceasta din gelozie crede-ma ca eu tot nu sm vorbit cu prietena mea cam din acest motiv si niam impacat
ok eu iti dau 100 de procente ca te iubeste totul va fi bine
Pa