| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o intrebare!
tin la o fata extrem de mult.am fost impreuna cu ea 2 luni, ea nu a mai vrut sa continuam chair daca inca ma iubea.acuma este impreuna cu un alt baiat..pe care il iubeste.ea zice ca inca ma iubeste foarte mult..si pe baiatul acela inca il iubeste.el nu se comporta prea frumos cu ea.o ignora..si nu cred ca o iubeste..credeti ca daca as continua sa vorbesc cu ea cat de frumos se poate si daca o ajut,o ascult si ii demonstrez ca o iubesc si baiatul acela continua sa se comporte asa, o sa se intoarca la mine? sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu există 'iubeşte doi băieţi'. Iubirea e doar una.În schimb, e posibil ca pentru unu'să simtă iubire, iar pentru celălalt atracţie.
Nu văd de ce stă cu acela, când mai are sentimente pentru tine.De ce nu vorbeşti cu ea?
Dacă acela se comportă urât cu dânsa,de ce mai continuă? Sunt atâtea întrebări care ar trebui să i le pui, dacă nu ai făcut-o deja.
Din moment ce te iubeşte, ai mari şanse să se întoarcă la tine, dar întrebarea corectă este ' o vei putea ierta?'
Analizează mai bine lucrurile şi vezi dacă merită. Ceva nu sună bine.
'te iubesc, da' ştii, sunt cu altu'

| adrian120 a răspuns (pentru anonim_4396):

Astazi iarasi ne'am certat...dar de obicei cand ne certam era altcumva..simteam ca vrea sa ne impacam.dar astazi sa comportat cu mine foarte aiurea.i-am zis ca o iubesc.si nu a raspuns si dupa am zis " bine atunci oh go on" si mi-a raspuns "si eu angry "...ce crezi ca inseamna asta?sad nu mai pot crede-ma o iubesc extrem de mult..si nu stiu ce sa mai fac sa fie bine.tu ce crezi ca ar trebui sa fac?sad

| anonim_4396 explică (pentru adrian120):

Pentru moment eu zic să nu mai insişti.
Nu-i mai spune ce simţi, atâta timp cât nici ea nu-ţi spune, pentru că vei avea de suferit.
Ştiu cât de tare doar să spui că iubeşti şi pers.respectivă să-ţi răspundă cu juma'de gură.
Aşteaptă şi vezi ce o să se întâmple.Ea ştie că o iubeşti.
Rămâne să ia o decizie.
O noapte frumoasă, Adi şi să ne ţi la curent.

| adrian120 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc la felsadtu crezi ca asa o sa fac sa fie totul bine?sad si ca va fi a mea din nou?sad vreau cat mai multe sfaturi...deoarece eu nu mai stiu ce sa mai fac... multumesc si noapte buna..astept raspunssad

| anonim_4396 explică (pentru adrian120):

Asta depinde doar de ea.
Dacă întradevăr de iubeşte, se va întoarce la tine.
Priveşte asta ca pe un test...un test al 'iubirii voastre'.
Dacă îşi dă seama că te iubeşte pe tine, iar tot ce a simţit pentru acela a fost doar atracţie, fii sigur că se va întoarce.
Nu te mai năcăji!

| adrian120 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ..mno si astazi so comportat foarte indiferenta cu mn..si acum la fel...nu mai simt ca ea chair ma iubeste! dar si eu fac la fel..nici nu ii scriu nimika..chair daca ii online pe mess si facebook ...si mi se rupe inima nu mai suport!

| adrian120 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cu baiatul ala o mai fost impreuna 1 an si apoi so despartit de el si a fost cu mine 2 luni...si acum sta cu el de 1 luna...ce crezi? mai are rost sa lupt?

11 răspunsuri:
| Alexutsa_2737 a răspuns:

Cum adica sa va iubeasca pe amandoi?thinking nu am priceput asta in veci! Eu cred ca daca o sa fiti impreuna o sa se comporte urat si o sa se comporte cu tine cum sa comportat el cu ea. Daca ar fi sa va impacati inainte ar fi bine sa te detasezi de sentimente si sa nu mai pui suflet acum.

| h3r a răspuns:

Acum serios, tu te auzi?
Daca te iubea, nu te lasa si acum nu era cu altu. Nu mai crede toate aberatiile spuse de o posibila fatuca, cu mintea necoapta.
Nu mai vorbi cu ea, salut-o politicos si nimic mai mult. Nu trebuie sa mai stie nimic de tine, sa se multumeasca de ceea ce are.
Gandeste-te putin la tine, pana cand tot asa?

Ai grija sa nu iei o decizie de care o sa-ti para rau mai tarziu.

Răspuns utilizator avertizat
| Lauraelena01 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat de ce nu se intoarce la tine? prefera sa stea cu baiatul acela care se comporta urat cu ea? Incearca sa mai stai de vorba cu ea si cu siguranta la tine se va intoarce daca te iubeste cu adevarat!

| diana990 a răspuns:

Cu timpul o sa se intoarca