| TheMaster a întrebat:

Ma intorceam aseara cu niste prieteni de la discoteca, era vreo3 dimineata si neau oprit niste politisti, neau intrebat cu calm ce facem si ne-au luat datele, sa ma astept la ceva?:S nu stiu amenda?:S

4 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Stai linist...E doar o legitimare, de rutina.Procedeaza asa in cazul in care se intampla ceva, sa aiba un cerc de suspecti.Intelegi? Deci stai calm...

| Luori a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie o scena de genul, cand ne-au oprit si ne-au luat datele. Este mai mult o verificare, sub pretextul ca dupa miezul noptii n-au voie sa circule mai multi de 5 persoane intr-un grup; probabil legat de tulburarea linistii publice. Nu primesti nimic, nici avertisment cred, nici amenda.

| buterfly a răspuns:

Nu nu...nu e nici un motiv de ingrijorare.Cred ca faceau doar un control de rutinawinking in caz ca se va intampla ceva

| dorinel_9545 a răspuns:

Nu ma stati linistiti.mai mult ca sigur cautau pe cineva si vau verificat