| Goofy a întrebat:

Vreau raspunsuri de la cunoscatori : Eram la " discoteca" laughing la tara, a venit politia. ne-a luat pe cativa care ne-a vazut mai mici ca avem sub 18 ani. Ne-a luat datele, ne-a identificat in baza de date si apoi ne-a luat amprente. dupa toate astea ne-a dat voie sa plecam inapoi. Intrebarea mea este, urmeaza sa primesc ceva hartie acasa, amenda, avertisment etc? Ca sa stiu daca sa ma astept sa primesc vreun plic. happy Multumesc.

6 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Astea sunt verificari de rutina, nu-s nici taranisme de militieni si nici nu cauta pe cineva.
N-o sa primesti nimic, stai calm

| Birlik65 a răspuns:

V-au vazut noi pe acolo si vezi Doamne...hai sa bagam frica si in ei..militieni suburbani si ei..sa vada lumea ca-si fac datoria..iti dai seama ca a2a zi erau vazuti bine ca aude lumea ca fac razie in disco. laughing

| MoruAndrei a răspuns:

Nu, stai liniştit. Probabil caută pe cineva, dacă nu ai făcut nimic nu ai de ce să te temi. Sunt filtre, am păţit şi eu.

| Goofy explică (pentru MoruAndrei):

Si tot la fel, amprente date... toate alea?

| Scremer a răspuns:

Nai ce sa patesti daca nu i-ai dat in cap la careva sau nu ai furat nimic stai linistitlaughing

| Cozma27 a răspuns:

1 la mana, politia nu are voie sa ridice minorii si sa-i conduca la sectie fara ca parintii sa fie de fata...2 la mana, nu aveau nici un drept sa va amprenteze...3 la mana, faceti plangere penala impotriva politistilor pentru comportament abuziv si nerespectarea drepturilor voastre! ciao