| Pukca a întrebat:

Ma intreb ce parere aveti despre homosexuali si lesbiene?

66 răspunsuri:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Una foarte buna.

| ONRR a răspuns:

Nu trebuie sa judeci pe nimeni fiecar asi traieste viata cum vrea

Dar parerea mea este cu nu este normala asa ceva

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna, nu imi pasa cine cu cine face sex.

| Delcatty a răspuns:

Intrebarea in sine mi se pare pusa gresit. Pot sa iti zic parerea mea despre homosexualitate si lesbianism. Homosexualii si lesbienele sunt mai mult decat orientarea lor sexuala, sunt niste oameni cu calitati, defecte, pasiuni, principii si realizari la fel ca cineva heterosexual. Nu-s extraterestri.
Nu am nimic contra celor doua orientari. Sunt in regula, e si asta un fel de a trai, dar ce nu imi place este "crema" celor care organizeaza parade LGBT, fiind excentrici. Prin exhibitionismul lor, distrug reputatia celorlalti de buna credinta care vor pace si sa fie cu partenerul/a lor fara sa fie ostracizati pentru asta.

| BlackRaven45 a răspuns:

Una foarte buna. De ce trebuie sa ne pese ce fac altii? Ne vedem fiecare de treaba noastra.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru BlackRaven45):

Trebuie să ne pese ce fac alții când comit acte contra vieții, contra naturii și mai ales când fac propagandă la acest mod de viață ca și cum ar fi unul normal. Dacă ai părere foarte bună, nu ai avut de a face cu ei pe viu, numai din teorie.

| BlackRaven45 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu am avut de-a face cu ei? Fac parte din comunitatea LGBT+. Ce acte contra vietii, naturii? Si in natura vei putea vedea animale homosexuale. Cel mai bun exemplu sunt pinguinii.

Act contra vietii e sa nasti un copil si dupa sa il arunci in sistemul asta stricat de plasament al Romaniei, unde copilaria lor e mai mult sub ''anestezie'', si din care vor ramane cu rani adanci pentru restul vietii. Exista si extremisti cu care nu sunt de acord, dar majoritatea vor doar sa aiba drepturi egale, nu privilegii. Sa se poata casatori. Unii vor spune ca de ce nu pot ramane asa? De ce trebuie sa se casatoreasca? Un sot/o sotie are anumite drepturi, pe care alte cunostinte si rude nu le au. Privilegiu ar insemna sa nu plateasca taxe, asa cum face biserica. Nu promoveaza nimic. Ei isi cer niste drepturi. Nu poti convinge lumea sa ''devina'' homosexuala. Cu asa ceva te nasti, si nu se poate ''trata''. Cum pe tine nu te poate convinge nimeni sa devii atras de sexul opus, asa nu poti sa convingi pe altii.

Chiar atat de greu este sa acceptam ca oamenii sunt diferiti?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru BlackRaven45):

Fac parte din comunitatea LGBT+.
Ce comunitate este aceasta, ce aveți în comun?
Ce acte contra vietii, naturii?
Un act heterosexual normal reproduce perpetuează viața, prin utilizarea organelor sexuale în acest scop. Dacă sunt utilizate în manieră nefirească, acest act neagă utilizarea lor în scopul vieții, deci este contra vieții.
Ei isi cer niste drepturi. Cum nu cer? A te căsători este un drept.
Cu asa ceva te nasti, si nu se poate ''trata''.
Cine a stabilit asta, de unde rezultă asta? Este o teorie care justifică un handicap.

Chiar atat de greu este sa acceptam ca oamenii sunt diferiti?
Da, acceptăm. Ei sunt oameni diferiți, prin faptul că sunt handicapați, oameni care nu sunt întregi, le lipsește ceva, la fel cum la unii le lipsește o mână sau un picior.
Îi acceptăm, dar demonstrație pe stradă de ce suntem obligați să acceptăm?
De ce ne impun cu forța non valorile lor?

| Dalmore a răspuns:

O parere buna.

| Dalmore a răspuns:

Dacă ai părere foarte bună, nu ai avut de a face cu ei pe viu, numai din teorie.

sunt tare curioasa unde ai avut matale de-a face cu ei laughing)))

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Deci si eu daca fac sex cu prezervativ sunt un handicapat?

| RAY a răspuns:

Conteaza personalitatea, comportamentul lor nu cine fac sex

| BlackRaven45 a răspuns (pentru sadrian46):

Mda, mi-am dat si eu seama din comentariul tau ca nu avem ce discuta laughing

| BlackRaven45 a răspuns:

Am vazut si eu ca e inutil laughing

| GirlOnline81 a răspuns:

Ce părere sa am?
Sunt și ei oameni ca oricare alt om, doar ca au o alta orientare sexuală.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Dacă faci cu o femeie, utilizând vaginul ei, nu.
Dacă utilizezi gura sau fundul ei, da.
Dacă preferi fundul unui bărbat, da.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Citez din tine

"Un act heterosexual normal reproduce perpetuează viața, prin utilizarea organelor sexuale în acest scop. Dacă sunt utilizate în manieră nefirească, acest act neagă utilizarea lor în scopul vieții, deci este contra vieții. "

un act heterosexual normal in care este folosita contraceptia nu reproduce viata deci conform spunselor tale e o utilizare anormala. Deci sunt un handicapt si probabil un mare handicapat esti si tu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Citez din viața ta.
Ai apărut pe lume prin act hetero sexual fără prezervativ.
Nu ai apărut din nici un alt tip de act sexual pe care îl citezi aici.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Exact. Doar ca tu zici ca oricine iti intrebuinteaza organele genitale in orice alt scop decat reproductia e un handicapat. Cum 99% din populatia activa sexual sigur a facut sex macar odata de placere si nu cu scopul de a reporduce inseamna ca toti suntem niste handicapati. E mai mult decat clar ce ai vrut sa exprimi.

| Catrice a răspuns (pentru sadrian46):

Recomand un tratat de psihiatrie unde este specificat ca homosexualitatea nu este boala psihica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Eu nu am spus că este o boală psihică, am spus că este un handicap psihic. Uite de exemplu oligofrenii, ei nu sunt bolnavi, nici pe ei nu o să îi găsești în tratatul acela, îi găsești în schimb la școala ajutătoare, ei terrmină clasa a 4-a pe la 20 de ani.

| Catrice a răspuns (pentru sadrian46):

Ciudat, dar oligofrenii sunt laughing
Oligofrenia este o boala psihica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Ei, mna, cum să fie boală, că e din naștere!
Nu te naști bolnav! Tot așa nu te naști homosexual, te naști cu organe normale. Doar șurubul de la cap se rotește invers!

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Am o parere foarte buna despre ei,sunt niste oameni de treaba, nu sunt cu nimic mai diferiti fata de noi, respiram acelasi aer, mergem pe aceeasi strada mergem la aceleasi magazine, nu sunt extraterestrii.

| Addrriiaannaaaa a răspuns (pentru BlackRaven45):

Daca te uiti, domnul este mai in varsta, de o varsta cu bunicii mei.Sa n-ai asteptari de la persoanele in varsta, pentru ca ei nu vad altceva decat moaste, cruci si biblia si au fost spalati pe creier cum ca trebuie sa fie barbat cu femeie, desii avortul pentru el nu cred ca se considera un act contra vietii sau abandonul acestuia la orfelinat. -.

| Dandinelle a răspuns (pentru Catrice):

Poti sa-mi dai si mie acel tratat prin mesaj privat etc? Prin scoli si seminarii am primi informatia ca ar fi o dereglare psihica, dar in ultimul timp tot ce am citit a fort doar integrarea acestor oameni cu diferite preferinte sexuale in societate si nu legat de asta.

| christine99 a răspuns:

E trist ca acei oameni trebuie sa indure toata viata jignirile, barfele si in cazuri extreme moartea pentru ca sunt impreuna cu o persoana de acelasi sex. Mi se pare "amuzant" cand multe femei si chiar barbati zic "iubirea invinge totul, traiesc ca sa iubesc, iubirea e minunata" si cand vad un cuplu de homosexuali il injura de toate mamele si mortii.

| Catrice a răspuns (pentru Dandinelle):

Mi se pare ca în tratatul de psihiatrie Oxford am găsit scris asta. Îl găsești pdf pe net.

| Catrice a răspuns (pentru sadrian46):

Sigur, nu te naști bolnav.
De aceea sunt milioane de nou născuți în spitale cu diferite boli.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sadrian46 - Nu era cazul sa imi dai ignore doar pentru ca nu ai mai avut argumente. Si nici homosexual nu sunt asa ca funduletul tau e in siguranta.