| Pukca a întrebat:

Ma intreb ce parere aveti despre homosexuali si lesbiene?

66 răspunsuri:
| DevaPathPain a răspuns (pentru Dalmore):

Doar daca tu esti barbat. Pentru tine m-as face homo.

| Emma30555 a răspuns (pentru sadrian46):

Exista cupluri care nu și doresc copii. Și totuși fac sex, cupluri heterosexuale, dar nu vor sa facă copii. Cunosc cupluri care nu au putut face copii pe motive de infertilitate și totuși continua sa facă sex. Am o întrebare, aveti o părere proasta despre oamenii care nu vor sau nu pot face copii?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Emma30555):

Despre cei ce pot, din motive de infertilitate. nu am nici un motiv să am o părere proastă. Dar am conuscut asemenea cupluri carem din dorința de a avea copii, chiar și în asemenea circumstanțe, având și mijloace materiale adecvate, au rezolvat problema prin metoda însămânțării artificiale. De asemenea am o părere foarte bună despre un asemenea cuplu care adoptă un copil.
Despre cei ce nu vor să facă copii, am o părere foarte proastă.

| Emma30555 a răspuns (pentru sadrian46):

Eu nu cred ca toți sunt făcuti sa fie părinți, nu toți au aceasta chemare sau nu își doresc sa se căsătorească și atunci nu au nici cu cine sa facă copil. Dacă o femeie nu găseste perechea potrivita, sau o găsește prea târziu sau nu simte ca bărbatul cu care e într o relație, are o relație bazata pe dragoste, nu face nici copii, copilul ar trebui făcut din dragoste adevărată presupun, Îl faci pur și simplu ca a venit vreme ca suna ceasul biologic? Normalitatea asta care e a tuturor nu poate fii pentru toți

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Emma30555):

Eu nu cred ca toți sunt făcuti sa fie părinți.
Ce te face să crezi asta? O credință trebuie bazată pe ceva, dta pe ce o bazezi? Eu mă refer la oamenii mormali în contintinuare. Toți oamenii normali sunt făcuți cu organe sexuale normale cu o biochimie și fiziologie care determină să se cupleze și acupleze cu sexul opus. Pe asta mă bazez eu când spun că toți sunt făcuți pentru asta. Dta pe ce te bazezi?
nu toți au aceasta chemare. E susțin că toți o au, am explicat mai sus.nu își doresc sa se căsătorească. Ok, dar să facă sex, doresc, dacă sunt normali? Eu zic că da. Deci sex da, căsătorie nu.
tunci nu au nici cu cine sa facă copil. Ca să faci copil nu este obligatoriu să te căsătorești, trebuie să dorești să îl faci.
nu toți au aceasta chemare sau nu își doresc sa se căsătorească și atunci nu au nici cu cine sa facă copil. Dacă o femeie nu găseste perechea potrivita,
Ce înțelegi că nu își găsește perechea potrivită, de unde știe ea când începe să caute, și asta se întâmplă începând de la 14 ani când are memstruație, care este cea potrivită și care nu?
sau o găsește prea târziu sau nu simte ca bărbatul cu care e într o relație, are o relație bazata pe dragoste,
Și cum simte ea asta că relația nu este bazată pe dragoste, și cum definește sau simte ea dragostea?
nu face nici copii,
Îl faci pur și simplu ca a venit vreme ca suna ceasul biologic?
Nu, îl faci dacă ești într-o relație și aceea este naturală. nu cu acte sexuale cu prezevativ. Atunci vine ceasul biologic în mod natural și normal.
Și cum simte ea care este dragostea adevărată, și cum face diferența dintre o dragoste adevărată și una neadevărată?
Normalitatea asta care e a tuturor nu poate fii pentru toți.
Normalitatea e a tuturor care se poartă natural, normal și firesc.

| FreddieM a răspuns:

Adica ar trebui sa am o parere despre natura si preferintele sexuale ale altor persoane? Atata timp cat preferintele mele sunt personale si nu ar trebui sa nu intereseze pe nimeni, nu am nici un comentariu suplimentar de adus acestei intrebari inutile.