| Pukca a întrebat:

Ma intreb ce parere aveti despre homosexuali si lesbiene?

66 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cât timp nu asta îi definește și nu aduc asta în discuție în sus și-n jos absolut nicio problemă n-am cu el/ea. N-aș evita un om sau să-l tratez nașpa că e gay dar mă enervează ăia care fac propagandă din asta și trateaza subiectul de parcă ar fi singura lor calitate

| RAY a răspuns:

Conteaza personalitatea, comportamentul lor nu cine fac sex

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna, nu imi pasa cine cu cine face sex.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sadrian46 - Nu era cazul sa imi dai ignore doar pentru ca nu ai mai avut argumente. Si nici homosexual nu sunt asa ca funduletul tau e in siguranta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

LOL! Nu stiu de ce toti primitivii care au ceva cu persoanele gay au impresia ca daca esti gay o sa te urci pe ei din secunda trei. Gen daca eu, ca hetero, cand cunosc o gagica nu imi introduc scirbavnicul madular in orificiile ei din primele cinci minute de interactiune, daca as fi gay as penetra toate anusurile paroase ale masculilor din jur imediat ce mi-ar aparea in cimpul vizual.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Atat ii duce capul. Tuturor le e frica de necunoscut. Doar ca nu mereu necunoscutul violeaza a. nal

| Clorox a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu cred ca exista gay care s-ar uita la o asemenea creatura...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am nimic cu ei, ma scarbesc doar specimenele care tin musai sa-si "exprime" viata sexuala in spatiul public, fie ca sunt gay, hetero, urati sau sexy.

| Celcestietot a răspuns:

Parerea mea conteaza, dar cea mai importanta este a lui Dumnezeu, ca El v-a creat.

| Andreeush a răspuns:

Nu mă interesează ce fac alții cu viața lor, e problema lor.

| sofisis a răspuns:

Da...trecuse ce-i drept o saptamana intreaga fara sa vad intrebarea asta. Era cazul sa intrebe iar cineva. laughing)

| Clorox a răspuns:

Intreaba-te...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

E inceputul sfarsitului, sunt niste oameni bolnavi se spune ca ceva in sangele lor se declanseaza, altii spun ca sunt de fapt niste copii redusi in gandire fata de ceilati oameni obisnuiti iar preotii spun ca sunt copii Diavolului.

* Parintele Arsenie Boca:

"Vasile, americanii pe care stiu ca-i astepti, nu vor veni! Pe noi, singuri, ne asteapta o lupta grea si lunga. Cei buni si drepti vor da jertfa mare de viata si sange, cei slabi, nimicnici si fatarnici vor ingrosa randurile dusmanilor nostri atat de mult, incat vor crede ca sunt numai ei, atotputernici si atoatestiitori.
Asta va fi burta lor moale si-i va duce la pierzare cand va veni din Rasarit un om cu stea in frunte.
Dar va fi peste multi ani, peste foarte multi ani si noua Dumnezeu nu ne va harazi sa vedem acele vremi. Tu nu vei putea vedea americanii care atunci vor veni! Mie nu-mi va fi dat sa vad, dupa sarbatoarea desarta a victoriei, cati dintre cei drepti au mai ramas! Caci, vezi tu, Vasile, dupa aceasta victorie desarta, putini dintre cei drepti vor mai fi in picioare si la sarbatoare. Peste tot vor fi naimitii [vanduti dusmanului] si abia atunci va incepe o noua lupta, poate mai usoara, caci fara jertfa de sange, dar la fel de lunga ca si cea pe care am inceput-o noi acum!" […]

* Mi-a mai povestit cineva ca Parintele s-a rugat insistent la Dumnezeu pentru americani, sa nu-i pedepseasca, sa-i ierte ca si ei sunt creatia Lui si sa aiba mila de ei. Si l-a dus Dumnezeu pe Parintele Arsenie sa vada ce e pe acolo – prin America – si a zis Parintele: „Da, Doamne, sunt vrednici de pierzare". Cum l-a dus? Nu stiu. Nu cred ca l-a dus cu trupul. L-a dus cu duhul.

* Spunea Parintele Arsenie sa ne spovedim si impartasim mai des, ca va sosi timpul cand se va lua Sfanta Liturghie la cer si nu se va mai savarsi pe pamant".

* Privind viitorul a spus odata: "Zdreanta rosie, secera si ciocanul, steaua cu cinci colturi va disparea, dar va veni steaua cu sase colturi, anarhia, si va fi vai si amar de lume".

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In Biblie spune ca toate popoarele au un inceput si un sfarsit pentru ca la Psalmul 56 cu 7 spune asa "Vor scapa ei prin nelegiuirea lor? Doboara popoarele, Dumnezeule, in minia Ta! caci numai tu ai puterea de ati bate joc de ele".

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Multi barbati invinovatesc femeia din cauza ca se nasc astfel de copii dar ei nu stiu ca ceea ce se intampla cu ei nu e doar de la faptul ca li sa declansat ceva in sange, ci aici e si mana lui Dumnezeu caci el este cel ce ne tine in viata pe toti: "Dumnezeu l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea sa" deci nu e doar corpul lor asa, nu uita ca totul pleaca de la creier, daca la mansarda e o problema atunci esti pierdut chiar daca ai un suflet bun.

| FreddieM a răspuns:

Adica ar trebui sa am o parere despre natura si preferintele sexuale ale altor persoane? Atata timp cat preferintele mele sunt personale si nu ar trebui sa nu intereseze pe nimeni, nu am nici un comentariu suplimentar de adus acestei intrebari inutile.

| Dalmore a răspuns:

O parere buna.

| Dalmore a răspuns:

Dacă ai părere foarte bună, nu ai avut de a face cu ei pe viu, numai din teorie.

sunt tare curioasa unde ai avut matale de-a face cu ei laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre homo mhh... Nu prea buna. Acuma lesnienele mai merg asa și asa

| chuckmanson a răspuns:

Depinde ce fel de persoană este homosexualul/lesbiana. Dacă sunt oameni de treabă, inteligenți etc. bună, dacă nu, părere proastă. Sexualitatea unui om nu ar trebui să definească pe nimeni.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Una foarte buna.

| GirlOnline81 a răspuns:

Ce părere sa am?
Sunt și ei oameni ca oricare alt om, doar ca au o alta orientare sexuală.

| LupusDei1993 a răspuns:

Atata timp cat nu se manifesta public, si sunt membri de valoare al societatii, cum era de altfel si Goethe, pot sa-i accept.

| christine99 a răspuns:

E trist ca acei oameni trebuie sa indure toata viata jignirile, barfele si in cazuri extreme moartea pentru ca sunt impreuna cu o persoana de acelasi sex. Mi se pare "amuzant" cand multe femei si chiar barbati zic "iubirea invinge totul, traiesc ca sa iubesc, iubirea e minunata" si cand vad un cuplu de homosexuali il injura de toate mamele si mortii.

| BlackRaven45 a răspuns:

Una foarte buna. De ce trebuie sa ne pese ce fac altii? Ne vedem fiecare de treaba noastra.

| sadrian46 a răspuns (pentru BlackRaven45):

Trebuie să ne pese ce fac alții când comit acte contra vieții, contra naturii și mai ales când fac propagandă la acest mod de viață ca și cum ar fi unul normal. Dacă ai părere foarte bună, nu ai avut de a face cu ei pe viu, numai din teorie.

| BlackRaven45 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu am avut de-a face cu ei? Fac parte din comunitatea LGBT+. Ce acte contra vietii, naturii? Si in natura vei putea vedea animale homosexuale. Cel mai bun exemplu sunt pinguinii.

Act contra vietii e sa nasti un copil si dupa sa il arunci in sistemul asta stricat de plasament al Romaniei, unde copilaria lor e mai mult sub ''anestezie'', si din care vor ramane cu rani adanci pentru restul vietii. Exista si extremisti cu care nu sunt de acord, dar majoritatea vor doar sa aiba drepturi egale, nu privilegii. Sa se poata casatori. Unii vor spune ca de ce nu pot ramane asa? De ce trebuie sa se casatoreasca? Un sot/o sotie are anumite drepturi, pe care alte cunostinte si rude nu le au. Privilegiu ar insemna sa nu plateasca taxe, asa cum face biserica. Nu promoveaza nimic. Ei isi cer niste drepturi. Nu poti convinge lumea sa ''devina'' homosexuala. Cu asa ceva te nasti, si nu se poate ''trata''. Cum pe tine nu te poate convinge nimeni sa devii atras de sexul opus, asa nu poti sa convingi pe altii.

Chiar atat de greu este sa acceptam ca oamenii sunt diferiti?

| sadrian46 a răspuns (pentru BlackRaven45):

Fac parte din comunitatea LGBT+.
Ce comunitate este aceasta, ce aveți în comun?
Ce acte contra vietii, naturii?
Un act heterosexual normal reproduce perpetuează viața, prin utilizarea organelor sexuale în acest scop. Dacă sunt utilizate în manieră nefirească, acest act neagă utilizarea lor în scopul vieții, deci este contra vieții.
Ei isi cer niste drepturi. Cum nu cer? A te căsători este un drept.
Cu asa ceva te nasti, si nu se poate ''trata''.
Cine a stabilit asta, de unde rezultă asta? Este o teorie care justifică un handicap.

Chiar atat de greu este sa acceptam ca oamenii sunt diferiti?
Da, acceptăm. Ei sunt oameni diferiți, prin faptul că sunt handicapați, oameni care nu sunt întregi, le lipsește ceva, la fel cum la unii le lipsește o mână sau un picior.
Îi acceptăm, dar demonstrație pe stradă de ce suntem obligați să acceptăm?
De ce ne impun cu forța non valorile lor?

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Deci si eu daca fac sex cu prezervativ sunt un handicapat?

| BlackRaven45 a răspuns (pentru sadrian46):

Mda, mi-am dat si eu seama din comentariul tau ca nu avem ce discuta laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Dacă faci cu o femeie, utilizând vaginul ei, nu.
Dacă utilizezi gura sau fundul ei, da.
Dacă preferi fundul unui bărbat, da.

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Citez din tine

"Un act heterosexual normal reproduce perpetuează viața, prin utilizarea organelor sexuale în acest scop. Dacă sunt utilizate în manieră nefirească, acest act neagă utilizarea lor în scopul vieții, deci este contra vieții. "

un act heterosexual normal in care este folosita contraceptia nu reproduce viata deci conform spunselor tale e o utilizare anormala. Deci sunt un handicapt si probabil un mare handicapat esti si tu.

| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Citez din viața ta.
Ai apărut pe lume prin act hetero sexual fără prezervativ.
Nu ai apărut din nici un alt tip de act sexual pe care îl citezi aici.

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Exact. Doar ca tu zici ca oricine iti intrebuinteaza organele genitale in orice alt scop decat reproductia e un handicapat. Cum 99% din populatia activa sexual sigur a facut sex macar odata de placere si nu cu scopul de a reporduce inseamna ca toti suntem niste handicapati. E mai mult decat clar ce ai vrut sa exprimi.

| Catrice a răspuns (pentru sadrian46):

Recomand un tratat de psihiatrie unde este specificat ca homosexualitatea nu este boala psihica.

| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Eu nu am spus că este o boală psihică, am spus că este un handicap psihic. Uite de exemplu oligofrenii, ei nu sunt bolnavi, nici pe ei nu o să îi găsești în tratatul acela, îi găsești în schimb la școala ajutătoare, ei terrmină clasa a 4-a pe la 20 de ani.

| Catrice a răspuns (pentru sadrian46):

Ciudat, dar oligofrenii sunt laughing
Oligofrenia este o boala psihica.

| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Ei, mna, cum să fie boală, că e din naștere!
Nu te naști bolnav! Tot așa nu te naști homosexual, te naști cu organe normale. Doar șurubul de la cap se rotește invers!

| Addrriiaannaaaa a răspuns (pentru BlackRaven45):

Daca te uiti, domnul este mai in varsta, de o varsta cu bunicii mei.Sa n-ai asteptari de la persoanele in varsta, pentru ca ei nu vad altceva decat moaste, cruci si biblia si au fost spalati pe creier cum ca trebuie sa fie barbat cu femeie, desii avortul pentru el nu cred ca se considera un act contra vietii sau abandonul acestuia la orfelinat. -.

| Dandinelle a răspuns (pentru Catrice):

Poti sa-mi dai si mie acel tratat prin mesaj privat etc? Prin scoli si seminarii am primi informatia ca ar fi o dereglare psihica, dar in ultimul timp tot ce am citit a fort doar integrarea acestor oameni cu diferite preferinte sexuale in societate si nu legat de asta.

| Catrice a răspuns (pentru Dandinelle):

Mi se pare ca în tratatul de psihiatrie Oxford am găsit scris asta. Îl găsești pdf pe net.

| Catrice a răspuns (pentru sadrian46):

Sigur, nu te naști bolnav.
De aceea sunt milioane de nou născuți în spitale cu diferite boli.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Un handicap te împiedică să desfășori activitățile obișnuite. Sunteți dovada vie că nu devenim mai înțelepți odată cu vârsta, doar mult mai veninoși.

| Clorox a răspuns (pentru sadrian46):

Ti-o zic din propria experienta domnu', asa te nasti... Nu ai ce sa-mi spui ca sa-mi schimb parerea pentru ca stiu din propria experienta, n-am nevoie de nu stiu ce savant sa-mi umble prin creier pentru a dovedi si nici nu ar trebui sa ne justificam in fata nimanui, in special specimenelor ca tine.
Singura persoana care pare handicapata esti tu.
Cine te pune omule sa te uiti pe strada cand o data la nu stiu cat timp fac si ei o parada? Te deranjeaza? Si ce? Noi nu mai zicem nimic cand sunt omorate atatea persoane homosexuale, nu mai zicem nimic ca suntem abuzati mental de persoanele de'al de tine sau pur si simplu ca suntem discriminati pentru ceea ce suntem. Omule, nimanui nu ar trebui sa-i pese ce face o persoana in pat, nici nu vreau sa-mi imaginez ce faci tu in pat.Nu cred acum ca nu ai cum sa dormi linistit doar pentru ca stii ca 2 femei/barbati se casatoresc.
Ce facem noi este contra vietii dar e ok sa te masturbezi, e ok sa folosesti prezervativ cand o faci cu o femeie si este normal sa iei anticonceptionale. Ironia...
Din cauza persoanelor ca tine nu avanseaza Romania si ramane la mentalitatea de rahat.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sadrian46):

Amice, eu sunt de acord cu tine, dar aici n-ai cu cineva.Toti sunt PRO pentru ca vor sa arate ca ei sunt minti mai luminate si ei nu sunt ca ceilalti, dar uneori si majoritatea are dreptate
Ca sa nu mai zic ca homosexualii si lesbiencele sunt complet degeaba pe acest pamant. Majoritatea nu ajuta cu absolut nimic swi nu se implica in absolut nimic, tot ce vad ei este iubire pentru o persoana de acelasi sex si nimic altceva, niic macar societatea.A ba da ii intereseaza decat atunci cand majoritatea ii critica, dar de altceva nici ca le pasa, ar putea trai si intr-o ghena de gunoi atata timp cat toata lumea este PRO LGBT.(DiNOU, NU TOTI, majoritatea celor din LGBT). Ca sa nu mai zic ca la dezvlotarea populatiei chiar nu ajuta cu absolut nimic si mai mult ca sigur nici nu-i intereseaza...ei sa se iubeasca ca responsabilitati mai putin. si cei care adopta un copil... teoretic cam distruge acel copil pentru ca mai mult ca sigur va fi marginalizat, dar mai putine cazuri de genul

| sadrian46 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Am decis să nu mă mai amestec în asemenea dispute aici.
Cu homosexualii nu are rost, că nu au instrumentul cu care să înțeleagă lumea iar cei ce le cântă în strună nu știu despre ce vorbesc. Așa, că îi las să se desfășoare cât îi TPU de mare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BlackRaven45):

Tovarase, societatea noastra e in mare parte inca una medievala ca gindire si perceptie a orice e diferit de "norma", din pacate. Esti ateu? Anormal, sadic, fara morala, satanist, o sa pieri in flacarile iadului! Rocker? Satanist, drogat, jegos nespalat, nenorocit ce merita furia divina! Votezi cu USR? Sorosist, nazist, progresist nenorocit care vrea sa moara pensionarii, homosexual, satanist, reptilian, huaaaaaaaaaaaa! LGBT? Mai bine te arunca maica-ta la tomberon! Abominatie a naturii ce esti, o pata pe obrazul imaculat al creatiei divine, creatie a satanei, deviatie patologica, pedofil, pederast, Sodoma si Gomoraaaaaaaaaaaaaa!

P.S. Daca esti diferit e bine sa fii diferit dar sa ai grija sa pari pe cit posibil ca ei. Nu putem sa devenim mai multi, nu putem sa ii educam, putem doar sa speram ca intr-o buna zi unii dintre ei vor deveni OAMENI. Sau macar urmasii urmasilor lor. Si prin asta nu inteleg sa devina ca noi - gay, rockeri, satanisti, atei, liber cugetatori, votanti ai vreunei extreme - ci pur si simplu sa judece oamenii din jur pentru ceea ce sunt cu adevarat si ceea ce ii aduce impreuna, nu ceea ce ii separa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

A te casatori e un drept pe care il primesti odata cu atingerea unei virste. La fel cum primesti si obligatia de a plati impozite si tot asa...
P.S. Legat de demonstratiile de strada, e ca demonstratiile pesede. Au venit in Iasi sa se dea rotunzi, am mers si am huiduit mai tare decat au mintit ei. Nu le doresc sa moara celor ce au fost acolo, nu le vreau raul, le-as dori doar ca intr-o buna zi sa deschida ochii. Nu iti plac demonstratiile gay? In mare parte si mie mi se par penibile si cred ca nu aduc aproape nimic pozitiv pentru comunitatea LGBT, dar e dreptul lor democratic sa iasa pe strada si sa manifeste. Daca fac ceva in afara legii la demonstratiile alea, pot fi sanctionati pe masura. Pe de alta parte, nu cred ca imi impun cu forta nimic. Ceea ce nu pot spune despre modul in care ne este virita crucea ortodoxa pe git din toate unghiurile si in toate situatiile...

| BlackRaven45 a răspuns (pentru Clorox):

Nu puteam sa o spun mai bine de atat. Bravos!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Amuzant cum tovarasul care se crede atoatestiutor mi-a dat nefolositor la asta. Daca comentam "Moarte ciumei atee LGBT!" sunt sigur ca era un raspuns pe placul lui.

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Puteai sa imi comentezi mie, nu tie. Tu parca nu m-ai evaluat pe mine, sa fim seriosi. Raspunsul meu este cel de mai sus. Oricum va semnati condamnarea, si a noastra, deci ce sa mai zic... Poti sa ma crezi cum vrei tu, ca am aflat ceea ce gandesti despre crestini. Nu am spus moarte acestora, nu spun nimic, decat ceea ce am spus mai sus, nimic mai mult. Nu iti mai raspund la intrebari, ca pierd timpul ca sa ma crezi... sti tu cum. Deci, sa nu ma intrebi, ca dupa cine stie cum te sufoci de ras.

| DevaPathPain a răspuns (pentru sadrian46):

De data asta sunt de acord cu ce-ati spus.

| DevaPathPain a răspuns (pentru Addrriiaannaaaa):

Eu nu sunt in varsta, am sub 30.
Homosexualitatea e o boala psihica, sfideaza natura si e impotriva firescului.

| Dalmore a răspuns (pentru DevaPathPain):

Ești cel mai bolnav om pe care l-am văzut pe site-ul ăsta laughing ești homo ascuns?

| DevaPathPain a răspuns (pentru Dalmore):

Doar daca tu esti barbat. Pentru tine m-as face homo.

| Emma30555 a răspuns (pentru sadrian46):

Exista cupluri care nu și doresc copii. Și totuși fac sex, cupluri heterosexuale, dar nu vor sa facă copii. Cunosc cupluri care nu au putut face copii pe motive de infertilitate și totuși continua sa facă sex. Am o întrebare, aveti o părere proasta despre oamenii care nu vor sau nu pot face copii?

| sadrian46 a răspuns (pentru Emma30555):

Despre cei ce pot, din motive de infertilitate. nu am nici un motiv să am o părere proastă. Dar am conuscut asemenea cupluri carem din dorința de a avea copii, chiar și în asemenea circumstanțe, având și mijloace materiale adecvate, au rezolvat problema prin metoda însămânțării artificiale. De asemenea am o părere foarte bună despre un asemenea cuplu care adoptă un copil.
Despre cei ce nu vor să facă copii, am o părere foarte proastă.

| Emma30555 a răspuns (pentru sadrian46):

Eu nu cred ca toți sunt făcuti sa fie părinți, nu toți au aceasta chemare sau nu își doresc sa se căsătorească și atunci nu au nici cu cine sa facă copil. Dacă o femeie nu găseste perechea potrivita, sau o găsește prea târziu sau nu simte ca bărbatul cu care e într o relație, are o relație bazata pe dragoste, nu face nici copii, copilul ar trebui făcut din dragoste adevărată presupun, Îl faci pur și simplu ca a venit vreme ca suna ceasul biologic? Normalitatea asta care e a tuturor nu poate fii pentru toți

| sadrian46 a răspuns (pentru Emma30555):

Eu nu cred ca toți sunt făcuti sa fie părinți.
Ce te face să crezi asta? O credință trebuie bazată pe ceva, dta pe ce o bazezi? Eu mă refer la oamenii mormali în contintinuare. Toți oamenii normali sunt făcuți cu organe sexuale normale cu o biochimie și fiziologie care determină să se cupleze și acupleze cu sexul opus. Pe asta mă bazez eu când spun că toți sunt făcuți pentru asta. Dta pe ce te bazezi?
nu toți au aceasta chemare. E susțin că toți o au, am explicat mai sus.nu își doresc sa se căsătorească. Ok, dar să facă sex, doresc, dacă sunt normali? Eu zic că da. Deci sex da, căsătorie nu.
tunci nu au nici cu cine sa facă copil. Ca să faci copil nu este obligatoriu să te căsătorești, trebuie să dorești să îl faci.
nu toți au aceasta chemare sau nu își doresc sa se căsătorească și atunci nu au nici cu cine sa facă copil. Dacă o femeie nu găseste perechea potrivita,
Ce înțelegi că nu își găsește perechea potrivită, de unde știe ea când începe să caute, și asta se întâmplă începând de la 14 ani când are memstruație, care este cea potrivită și care nu?
sau o găsește prea târziu sau nu simte ca bărbatul cu care e într o relație, are o relație bazata pe dragoste,
Și cum simte ea asta că relația nu este bazată pe dragoste, și cum definește sau simte ea dragostea?
nu face nici copii,
Îl faci pur și simplu ca a venit vreme ca suna ceasul biologic?
Nu, îl faci dacă ești într-o relație și aceea este naturală. nu cu acte sexuale cu prezevativ. Atunci vine ceasul biologic în mod natural și normal.
Și cum simte ea care este dragostea adevărată, și cum face diferența dintre o dragoste adevărată și una neadevărată?
Normalitatea asta care e a tuturor nu poate fii pentru toți.
Normalitatea e a tuturor care se poartă natural, normal și firesc.

| BlackRaven45 a răspuns:

Am vazut si eu ca e inutil laughing

| Delcatty a răspuns:

Intrebarea in sine mi se pare pusa gresit. Pot sa iti zic parerea mea despre homosexualitate si lesbianism. Homosexualii si lesbienele sunt mai mult decat orientarea lor sexuala, sunt niste oameni cu calitati, defecte, pasiuni, principii si realizari la fel ca cineva heterosexual. Nu-s extraterestri.
Nu am nimic contra celor doua orientari. Sunt in regula, e si asta un fel de a trai, dar ce nu imi place este "crema" celor care organizeaza parade LGBT, fiind excentrici. Prin exhibitionismul lor, distrug reputatia celorlalti de buna credinta care vor pace si sa fie cu partenerul/a lor fara sa fie ostracizati pentru asta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Delcatty):

Exact! Si uite asa o minoritate ajunge sa se p*&e cu bolta pe vietile unei majoritati. Fix ca aia care voteaza cu pesedeul de la noi...

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Am o parere foarte buna despre ei,sunt niste oameni de treaba, nu sunt cu nimic mai diferiti fata de noi, respiram acelasi aer, mergem pe aceeasi strada mergem la aceleasi magazine, nu sunt extraterestrii.

| NuConteazCineSunt0 a răspuns:

Nu judec! Fiecare face ce vrea cu viata lui! Am niste prieteni si pot sa spun ca persoanele de genu sunt sinte persoane sincere si care nu ii pasa de parerea celor din jur. Pur si simplu nu sunt falsi si nu ii e teama sa spuna ce sunt ei cu adevarat. Nu e usor. Daca persoana respectiva are un caracter de nota 10 si stie cum sa vorbeasca, o gandire ca lumea atunci nu conteaza cum e ea, religia etc.

| ONRR a răspuns:

Nu trebuie sa judeci pe nimeni fiecar asi traieste viata cum vrea

Dar parerea mea este cu nu este normala asa ceva

| aXy99 a răspuns (pentru ONRR):

Ce-s cu raspunsurile astea politically correct la tine? Te-au tacat cam tare adminii, asa-i?