| iceilinca a întrebat:

Ma joc de putin timp sims 2.si am o mica problema. Stiu ca sims-urilor le place lumina artificiala noaptea si lumina naturala ziua. Cand am construit casa.am pus si ferestre. dar nu`mi lumineaza camera.cand daram un zid.imediat se lumineaza camera.ma puteti ajuta va rog?

8 răspunsuri:
| Alecsandraa a răspuns:

Nu-i nevoie sa darami zidul, pune geamuri pe toti pereti si uite-te unde e lumina mai puternica. Sau pune becuri mai multe in camera happy

| adinaciosescu a răspuns:

Pune mai multe geamuri orientate spre sud

| wendy a răspuns:

In momentul in care construiesti casa si pui geamuri o sa vezi imediat din care parte vine lumina cea mai puternica. pune acolo mai multe geamuri.winking

| lookysim a răspuns:

Faza cu multe ferestre pe toate geamurile nu e estetica, bineinteles daca vrei sa ai o casa mai... klumea. dar sa stii ca poti adauga lumini, sau ferestre mai mari.
am mai vazut eu un computer care avea placa video asa de proasta incat lumina care trecea prin ferestre nu era vizibila. daca esti sigur ca nu te afli in situatie, fa faza cu luminile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune becuri si lasa'le aprinse.
Daca darami un zid inseamna ca strici casahappy
e ca si cum ai avea dormitorul fara o partehappyasa in gol
pune becuri si lasa'le mereu aprinse. asa fac eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu darama zidul ci pune mai multe ferestre asta te va ajuta la problema talove struck

| eren a răspuns:

Cum darami zidul?

| alyk a răspuns:

Si eu puneam ferestre pe toti peretii, nu numai pe un anumit perete... si puneam cate doua ferestre una langa cealalalta si un spatiu liber si tot asa. Incearca si tu mai multe variante. Iti recomand sa joci si sims 3 ca e muuuuuuuuuult mai fain. big grin