| SRD16 a întrebat:

Ma poate ajuta cu ceva profilul arte plastice ca sa devin designer de interior?

Răspuns Câştigător
| Kuroo a răspuns:

Din cate stiu, filologia, sportivul si arte plastice (portretism si altele), nu prea stiu multe legate de liceul de arta. Oricum, la primele doua nu dai bacul la mate cu siguranta. Decat arte, iti spun sa mergi mai bine pe filologie, iar pararel cu asta sa iei cursuri de desen. Mi se pare mai bine pentru viitor.

2 răspunsuri:
| Kuroo a răspuns:

Mergi pe arhitectura.

| SRD16 explică (pentru Kuroo):

Problema e ca eu nu vreaau sa dau bac-ul la mate si la arhitectura se da.sunt varza la mate deci vreau la un profil la care nu se da bac-ul la mate

| Kuroo a răspuns (pentru SRD16):

Din cate stiu, filologia, sportivul si arte plastice (portretism si altele), nu prea stiu multe legate de liceul de arta. Oricum, la primele doua nu dai bacul la mate cu siguranta. Decat arte, iti spun sa mergi mai bine pe filologie, iar pararel cu asta sa iei cursuri de desen. Mi se pare mai bine pentru viitor.