| JohnSeed a întrebat:

Ma puteti ajuta sa il ajut pe cel mai bun prieten? Sau mai bine zis, sa ii fac un fel de surpriza. Omului ii place rap-ul si acum un an a scos vreo 2-3 piese, mai mult din pasiune/distractie, dar totusi consider ca omul are potential si e pacat ca mai mult sau mai putin, s-a lasat. Tinand cont ca si eu, si multi alti prieteni comuni de-ai lui credem ca are potential, vrem sa incercam sa ii aducem brusc cat mai multe vizualizari la piesa lui cu cele mai multe view-uri. Momentan are aproape 800, dar nu stiu daca a facut mai mult de 100 in ultimele 4-5-6 luni, deci daca i-ar sari serios numarul de view-uri acum ar fi o surpriza placuta pentru om si poate il va motiva sa continue. Stiu ca asta e o reclama in mare masura, dar e prima data cand fac asa ceva pe aici si o fac ca sa ajut un prieten, deci va rog nu aruncati cu pietre. :))
Consider ca ceea ce face e super ok pentru un incepator cu 0 experienta, deci daca nu vi se pare cea mai "wow" chestie, aveti lucrul asta in vedere.
Link-ul e aici: https://www.youtube.com/watch?v=PowkbPcQ-Jw

Multumesc mult anticipat!

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Cateodata este, putin putin, off the beat. In rest, nu suna rau, insa e o industrie in care e greu sa urci. Cu atat mai mult acum, cand genul de rap pe care-l canta prietenul tau, pierde teren in fata mizeriilor precum 5gang sau mai stiu eu ce. Pana si Nimeni Altu' are momente cand e ignorat, desi piesa e buna. Chiar si cei mai mari se plang uneori de cat de greu e, imi vine in minte Kazi Ploae, dar si altii.
Deci, daca ii place si o face din pasiune, ar trebui sa continue, cel mai important este sa-ti urmezi visele. Nu suna rau, mai ales daca e printre primele incercari.

| JohnSeed explică (pentru Plato):

E a doua sau a treia incercare, fara ca omul sa aiba vreo experienta in domeniu, si in conditiile astea cred ca putem sa trecem cu vederea unele chestii care provin din lipsa de experienta. Omul oricum are un drum bine stabilit in viata si face chestia asta din pasiune, dar ceva recunoastere in plus nu strica nimanui, zic eu.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune-i linkul pe FB si Instagramul tau, rugandu-ti prietenii sa subscrie la pagina lui de YT.