| KaanNoah a întrebat:

Ma refer aici la adolescenții de 16-19 ani. Daca ai o iubita si nu o poti invita deloc acasa, sau nu o poti chema acasa pe la tine din diverse motive, e un motiv de suparare? Adica se va supara? E ceva normal sa se supere? Intreb ca sa stiu in urmatoarele saptamani, cand vreau sa imi fac o prietena

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate supara, pentru ca o tratezi diferit, ca si cum nu ai incredere in ea, ii ascuzi cea sau nu esti interesat sa ai o relatie serioasa cu ea.
Dar ii poti explica adevaratul motiv, pentru care nu vrei sa o inviti si speri ca va intelege.

| Nemessys a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu nu te gandesti ca poate are legatura cu parintii sau cu cine a sta in casa? happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nemessys):

Tu il cunsoti? sau esti avocatul, vorbind in numele lui?

Da-i voie sa se explice... ca noi doar facem prezumtii, atata vreme cat nu avem informatie completa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fă tu prietena și rezolvi apoi, nu căuta pretexte să amâni.
Nu în următoarele săptămâni, mâine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat timp cat exista comunicare, nu vad motive de suparare. Daca are o fixatie cu mersul acasa la tine (desi nu vad de ce ar exista), poti mereu sa ii explici de ce nu o poti invita (motivele pana la urma sunt doar pentru tine, tu alegi daca impartasesti cu ea sau nu). Comunicarea e aproape mereu solutia