| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt ciudat in ultimele luni. Am o stare de stres persistenta.
Parca vreau ceva de la viata, dar nu stiu ce.
Ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Tu ar trebui sa stii.

Ce-ti lipseste?

Un motiv in viata?
Intelegere?
Bunuri materiale?
Dorinta de a impartasii?

Constata unde e problema si incearca sa rezolvi problema.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Ar putea fi: a) o nemulțumire legată de aspectul tău fizic sau de performanțele tale școlare sau de statutul tău social (poate ai vrea să fii altfel, mai făcut fizic, cu note mai bune la școală, să fii mai remarcat în societate, etc) b)ai dorința de a da timpul înapoi din diferite motive(ai vrea să fi procedat altfel în unele situații, de exemplu să-ți trăiești copilăria încă odată, dar altfel sau pur și simplu ai vrea să dai timpul înspre pentru a repara unele greșeli din trecut. Doar chestii de genu' îmi vin acum în minte ca motiv al supărării tale, dacă nu am ghicit și n-am fost nici măcar pe aproape... Asta este big grin

| 1231242 a răspuns:

Criza existentiala tipic adolescentina, va trece pana la urma.