| Anothergirl22 a întrebat:

Mă simt deplorabil. Nu prea știu din ce cauză...adică sunt mai multe motive. Puteți să-mi recomandați o activitate ca să-mi revin, să-mi încarc bateriile? Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Cel mai bine este sa rezolvi problemele pentru care nu te simți bine. Apoi,ai putea sa faci sport,sa asculți muzica, sa petreci timpul cu familia sau prieteni, sa te plimbi, activități care îți plac și te fac sa te simți bine. Dar ca sa te simți mai bine, gândește-te pozitiv, nu mai sta cu gândul la lucruri negative și vei vedea îmbunătățiri. Un proverb spune ca o inimă vesela este sănătatea trupului.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa te uiti la ceva de comedie, sa stai mai mult cu persoanele dragi in prezenta carora te simti bine si confortabil, sa mergi intr-o locatie noua, sa ai un contact cu natura, sa mergi undeva la munte sau unde ai posibilitatea ori singura ori cu inca o persoana si sa incerci sa inspiri din plin aerul curat.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu spui motivele degeaba ceri pareri.

| BlackRose03 a răspuns:

Uita-te la videoclipurile lui Zappy sau la Panda pe yt. Daca nu esti cel mai mare fan al telefonului iesi la o plimbare acum ca e noapte si iniste, te va calma.

| NAT0 a răspuns:

Poți asculta muzică veche, manele sau hiphop sau ce-ți place ție, chiar și astea noi. Poți să ieși seara/noaptea într-o cafenea/club cu 2-3 prieteni, dacă nu ai ieși doar pe stradă și te plimbi. Poți să-ți cauți un prieten dacă nu ai și ești pregătită, poți să o ajuți pe mama la mâncare fă altceva, sau te culci că somnul nu a omorât pe nimeni, nu a făcut rău nimănui.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| FAndrei a răspuns:

Hei, mi-ai trimis measj, dar nu iti pot raspunde, am statutul de junior, acum am citit intrebarea ta, daca ti-ar placea sa vorbim sa imi spui, sunt sigur ca te inteleg si stiu cum sa te ajut. BTW apreciez ca ti-a placut povestea.