| nico1991 a întrebat:

Ma simt foarte nefolositoare. M-am mutat cu prietenul meu de o luna si m-am inscris la faculatate la fara frecventa sperand ca in felul acesta o sa imi gasesc ceva de lucru. Dar nu mi-am gasit nimic deocamdata si nu stiu ce sa fac sa nu ma mai simt atat de nefolositoare.Ma simt intretinuta si eu nu vreau daca aveti ceva ideei va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Nu trebuie sa te simti nefolositoare, atata timp cat iubitul tau te intelege, nu are rost sa cazi intr-o depresie din cauza lipsei unui loc de munca.Va veni si vremea ta cand vei avea timpul mai ocupat.Bafta!

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai intretine curatenia in casa, gateste, spala, calca, sterge praful schimba lenjeria de pat, aspira, pregeteste-i hainutele pentru casa, pentru a doua zi la lucru.

| Danny a răspuns:

Depinde ce liceu ai terminat. Te poti ghida chiar si pe talente personale (desen, muzica) sau te poti angaja pe -profilul- pe care ai terminat liceul. Poti incerca sa te sfatuiesti cu prieteni/prietene.
Si nu te simti nefolositoare, intotdeauna vei fi, doar sa ai incredere in tine si in abilitatile tale.

| Mihai7best a răspuns:

Apuca-te de un sport sau alegeti un hobby big grin