| AnnyJonathann a întrebat:

Ma tradat prietena mea cea mai buna ce sa fac ma simt foarte rau.
Sa incep cu inceputul
Am o prietena Nikoleta si o prietena foare buna Iulia si inca una Nastea.Deci mentzionez ca Nikoleta cu Iulia au avut o cearta mai demult foarte urita si acum nu prea comunica..Eu ma primblam cu Nikoleta caci nu voiam sa ma primblu cu Iulia iar dupa plimbare am aflat ca Iulia si Nastea s-au suparat pe mine am incercat sa vorbesc cu ele insa Nastea ma numit cu cuvinte urite facinduma in tot felul de suparare, iar Iulia tot s-a suparat. Dupa un timp eu mi-am cerut scuze de la Iulia shhi ea m-a iertat caci cum ea spunea eu o tradasem insa nu inteleg dec deci continui iar de la Nastea eu miaim cerut scuze ea m-a iertat insa mau durut cuvintele spuse deeaatunci iar ea si-a cerut scuze cu un simplu "scuz" la care eu am spus ca nu ne vom impaca caci cuvintele celea m-au facut sa pling si sa ma supar tare luind in consideratie ca eu pe ea o consideram o prietena foarte buna...Deci a trecut un timp mai mic ne-am impacat cu Iulia si din nou eram prietene foarte bune.Intro zi ea a plecat pe toata ziua iar eu ramasesem singura si am hotarit sa ma primblu cu Nikoleta care era si colega mea de clasa iar seara Iulia m-a intrebat unde am fost i-am spus ca mam primblat cu Nikoleta ea iarasi s-a suparat si m-a facut sa aleg intre Nikoleta si Iulia eu am ales-o pe pe Iulia dar la rindu meu i-am dat si eu o alegere Eu sau Nastea ea nu a ales si a spus ca am tradat-o iar eu am intrebat-o de 3 ori pe cine alege iar ea nu ma ales a aleso pe ea sar ea stia ca Nastea m-a facut "curva" "urotka" "proasta" si etc.Ma durut acest fapt luibd in consideratie ca ea a spus ca eu am tradat-o si eu am pierduto pe ea si ca eu am stricat 6 ani de prietenie.Nastea este mai mica decit noi eu cu Iulia si Nikoleta sintem clasa 8 iar Nastea clasa 6 dar inainte eram prietene toate 3...
Ajutati ma cu un sfat va roogg Dau funda!
Va rog ajutati-ma cit mai repede cu un sfat va roooggggg!
ajutati-ma va rog ce sa fac sfatuiti-ma!

Răspuns Câştigător
| Mymiii a răspuns:

Prietenele tale sunt mult prea sensibile si dau dovada de un comportament imatur. Tu ti-ai cerut scuze si atunci cand nu ai fost de vina, deci, ai facut tot ce ti-a stat in putere ca sa iti salvezi relatiile de prietenie. Nu dispera! Nu ti-au fost prietene bune! Oricum, ai sa te descurci, daca situatia se rezolva de la sine e ok, daca nu, cauta-ti alte prietene!

| AnnyJonathann explică (pentru Mymiii):

Stiu atunci nu eram de vina insa ca sa salvez prietenia mi-am cerut scuze.
Dar tu cum spui care din ele cel mai putin merita ca sa ma imprietenesc din nou.Sau in general sa le uit?

| Mymiii a răspuns (pentru AnnyJonathann):

Eu nu ma simt in stare sa aleg intre ele. Cred ca tu esti cea mai indreptatita sa o faci. Eu cunosc situatia pe dinafara, tu esti cea care stie tot! Gandeste-te bine si vezi daca cineva merita o a 2-a sansa dar daca tu crezi ca nu se merita, treci mai departe!happy