| eℓℓα a întrebat:

Madalina, e o prietena foarte buna de-a mea ne cunoastem de vreo 5ani. Da de la un timp mii se pare ca se transforma intr-o pitipoanca, da stiu ca suna ciudat da asa e.Are cel putin vreo 5 poze cu ea in chiloti pe haifaiv, cu sclipici editare si toate vrajelile posibile, texte "scrise pe wc", mia zi ca vrea sa "se mozoloeasca " cu fete si baieti, sa se culce cu cati mai multi baieti straight face, e foarte vulgara. Si plus ca e extrem de mica sa zica asa ceva are doar 13 ani eu fiind mai mare decat ea cu 3 ani. Si nu ma asculta deloc ea crede ca, eu sunt mai demodata ca am decat un singur prieten si ca nu ma sarut cu fetele straight face. Ma ingrijoreaza din ce in ce mai tare.
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Daca la 13 ani are se saruta cu baietii, vrea sa aiba cati mai multi in palmares, se mai "mozoleste" si cu fete e gravstraight face
Sunt sigura ca ai incercat sa vorbesti cu ea, si ti-a replicat ca esti invidioasa pe ea. Ia legatura cu parintii ei urgent. O poza pusa aiurea pusa pe net in adolescenta iti poate strica viitorul mai tarziuhappy

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Daca -i esti o adevarata prietena, comunica parintilor prietenei tale situatia in care se afla. Nu omite absolut nimic. Daca o ascunzi, nu-i faci decat rau. Spune adevarul parintilor ei si-ti va multmuii mai tarziu, chiar ea! Acesta-l consider eu gest prietenesc.

| laurika_3432 a răspuns:

Eu cred ca prietena ta daca ii pot spune asa a intrat intr-un "club" daca ii pot spune asa si vrea sa fie si ea la moda ca ceilalti spune-i ca sa aleaga intre prietenia voastra si moda aceea ciudata sfatul meu!big grin ceao

Răspuns utilizator avertizat
| Brunettedlk a răspuns:

Ciudat. poate vrea sa fie la ''moda' sau mai bine zis in noua moda sa te culci cu cat mm baieti si sa te saruti cu fete ca altfel esti consierata fraiera... urat rau e pot sa zic. in loul tau iasi spune sa aleaga intre mine si 'moda'.sad urat dar asta e realitatea. poate asa ii place ei sa fiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt marian satreci peste tote

| Sweety_7953 a răspuns:

Buna,

cred ca este intr-o faza adolescentina si arata-i ca poti sa fi mult mai cool si mai populara fiind mai cuminte.Si cum? Se saruta cu fetele? Se culca cu multi baieti? Actioneaza cat mai repede!
Spune-i totul pe fata că atunci cand o sa creasca mare o sa ajunga o cu*va(Ma scuzati de limbaj dar asa este). Doamne daca nu merge fa spre binele ei dar va trebui sa renunti la prietenie si sa... o spui mamei ei(ar fi cel mai groaznic lucru)! Oricum actioneaza cat mai repede si vorbeste cu niste prieteni sa te ajute ca sa te laude si alte deaste incearca sa le spui sa o critice cu lucrurile nasoale pe care le face astfel se va simti prost si incearca de la cat mai multi baieti sa auda asta.

Te pup :* si aveti grija de voi!