| 1Q a întrebat:

Mah vreau sa dau mita la un doctor sa imi dee o scutire de ora de sport, cum sa-i zic ma duc la el si zic dati-mi o scutire de sport si el zice da ce boala ai? si eu zic nu stiu in trebatil pe Caragiale si ii arat bancnota de 100 de lei sau ii zic as dori o scutire de sport uitati bani, sau o varianta oare accepta DAU FUNDOI ii urgent

3 răspunsuri:
| TommyHilfiger a răspuns:

Baaaaaaaa tu chiulesti de la sport, Doamne fereste! Pentru sport sa dai 100 Lei? Lasa-l ma ca e bun e caterinca mereu. Chiuleste si tu frate de la matematica, de la romana, de la chimie in pielea mea.

| xDianne a răspuns:

Daca te duci la doctorul familiar va intelege ca nu poti sa faci/ ca nu vrei. Aici depinde si de el... ce fel de perosoana e. Daca e intelegator iti scrie el o boala la nimereala si gtoh go on.
Daca nu este intelegator mita sigur nu va primi. Adica cei mai multi asa sunt. Incearca sa faci si tu sport. Chinuie.te acolo, daca te jigneste proful/ profa in legatura cu starea ta fizica " paraste.l " la director.

| ale_8493 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine trimiti nu prieten-dar cel mai bun prieten-sa ii spuna doctorului ca atat de rau te simti incat nai fost in stare sa vii singur.
P.S.dar nu uit sa ii dai bani.