| Andreeaioan115 a întrebat:

Mai am 337 de zile pana la 18 ani sad mai este destul timp? Sunt trista ca fac 18 ani sad imi trece viata, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Va vrei, ca nu vrei, ca te gandesti, ca nu te gandesti, viata oricum iti trece. Daca ai ajuns sa numeri zilele, nu cred ca ti-ar strica un psiholog.

Si daca tot trece viata, o petreci numarand zile? Ca la 60 de ani sa-ti amintesti cum... numarai zile? Nu mai bine, zic si eu, ca tot nu ai alternativa, incerci sa te bucuri si sa nu te mai gandesti?
Daca puteai sa schimbi ceva, intelegeam, dar toti imbatranim, murim, putrezim, ne mananca viermii, asta e. De ultimele doua scapi daca te incinerezi, si atunci ajungi intr-o vaza. laughing

Ce faci tu e ca si cum te-ai duce la film si ai sta suparata alea 2 ore ca se va termina filmul la un moment dat. Normal ca se termina, ca asa e normal, dar te-ai dus acolo sa te bucuri de el, atat cat dureaza.

| Catrice a răspuns (pentru Plato):

Poate fetei ii place sa vadă "Tânăr și neliniștit" laughing

| Plato a răspuns (pentru Catrice):

Pacat, oricum n-o sa apucam sa vedem finalul serialului.

| Catrice a răspuns (pentru Plato):

Or să-l vadă nepoții noștri de peste 10 generații.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai ai o gramada sila 18 ani abia iti incepe perioada frumoasa, bucura-te si fa-i cat mai multe chestii, implica-te in cat mai multe activitati, daca stai degeaba si nu faci nimic e normal sa te simti asa, in schimb daca te tii ocupata cu tot felul n-o sa mai crezi asta pentru ca vei simti ca ti-ai valorificat timpul

| LonelyLoner92 a răspuns:

Chiar daca viata trece important este ca tu sa te bucuri de fiecare moment si sa il traiesti la maxim.

| RAY a răspuns:

Ai dreptate, e trist, las ca ani trec noi ramanem tot la mintea unui copil de gradinita

| Fatamuntilor a răspuns:

Esti la incepul vietii de adult si tu incepi sa iti numeri zilele?
Invata,iubeste, munceste, fa plimabari, vorbeste cu prietenii!
Incearca sa iti gasesti un tel in viata, sa iti atingi un obiectiv pentru inceput pe termen scurt!
Ajuta oameni mai putin norocosi ca tine!
Facand ceva tot timpul nu vei avea timp sa. iti numeri zilele!

| Andreeaioan115 explică (pentru Fatamuntilor):

Si la 17 ani sunt la inceputul vietii de adult?

| Andreeush a răspuns:

Dacă continui să plângi că trece timpul nu rezolvi nimic.
Timpul nu îl poți opri.
Bucură-te de viață.

| aXy99 a răspuns:

Iti trece viata si la 17, stai linistita, nu e prea relevanta varsta.

| Andreeaioan115 explică (pentru aXy99):

Cum sa scap de obsesia asta? ca imi trece viata sad

| aXy99 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu te mai gandesti la asta. Faci ceva in aceasta privinta, fa ce-ti place.