| GabrielICG a întrebat:

Cat timp credeti ca va trece pana cand oamenii vor fi destul de inteligenti incat nu vor mai avea nevoie de razboiaie?

9 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Doua eternitati.
Mereu vor exista razboaie.

| Doub a răspuns:

Ceri prea mult de la maimuţele astea pământene.

| GabrielICG explică:

In al 3 lea se vor folosi bombe nucleare si virusi nu oameni... da al 3 lea ar schimba mult lucrurile, si eu as vrea sa schimbe societatea dar razboiul nu e singura solutie, razboiul e o solutie ''usoara'' pentru a rezolva problemele si pentru curata planeta de paraziti

| LoveSleep a răspuns (pentru GabrielICG):

Ce ar putea fi mai frumos decât să-ți ții nepoții în brațe cu ambele mâini și să le povestești cum a explodat o bombă atomica la 200 m de tine și ai supraviețuit?
Iar cu celelalte 2 mâini să le dai să mănânce

| GabrielICG explică (pentru LoveSleep):

Da, epic story! happy

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Şi ziceai de mine că's nebună. thinking

| HeisenbergBB1 a răspuns:

Razboaiele,sau conflictele in general vor exista mereu dupa parerea mea.Sta in natura omului.Atata timp cat vor exista culturi, obiceiuri, pareri diverse vor exista si conflicte pentru ca oamenii adora sa arate ca ei au dreptate si sa se impuna asupra celorlalti.

| Stejerean_Cristian_1992 a răspuns:

Asta nu se va intampla niciodata pentru ca nu stim sa ne tinem gura si sa nu vorbim urât si prost.