| darkgirl_9581 a întrebat:

Mai am un an pana termin liceul si ma gandesc sa dau la teatru. E ceva la care ma pricep si fac asta cu mult drag. La ce facultate ar trebui sa dau in ce oras? Eu ma gandeam la Cluj voi ce ziceti? Dau fundita celui mai bun happy

Răspuns Câştigător
| daii a răspuns:

Uite ce e. teatrul nu e asa usor precum pare.Stiu asta deoarece mama lucreaza in domeniu(desi nu este actrita). Ca sa ajungi un actor calumea si tare, pe langa faptul ca te pricepi bine la actorie, trebuie sa cotizezi mult si sa treci prin patul multor oameni. Ca sa fii un actor bun si cunoscut, trebuie sa lupti din greu, iar in Romania nu se poate sa ajungi cineva fara sa faci anumite compromisuri. Iar ca facultate, e bine in Cluj sau in Bucuresti. In orice caz, eu iti doresc mult succes si sa reusesti sa ai o cariera in actorie, daca asta iti doresti tu cu adevarat.

by daiiwinking

2 răspunsuri:
| BicolorBell;x a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, du-te la UNATC!
Dar stii ceva? U ai idee cate persoane au terminat facultatea asta si au regretat dupa aceea? Du-te mai bine la niste cursuri[eu sunt] si am intrat in trupa teatrului Nottara pentru ca si mie imi place foarte mult actoria. Dar nu ma gandesc sa dau la facultate in Romania pentru taeatru, pentru ca aici nu suntem apreciati! Mai nou, daca nu ai silicon, cateva scandaluri in palmares si nu te-ai culcat cu un barbat cu cel putin 20 ani mai batran degeaba! Am invatat-o si eu din pacatee.
Este decizia ta, fa cum vrei, eu ti-am dat doar un sfat!happySa stii ca daca esti din Bucuresti poti sa vii cu mine la cursurile respective, dureaza 2 ani si la sfarsit primesti diploma si recomandare din partea teatrului pentru CV tauhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand in bucuresti