| Answerkid a întrebat:

Mai am vreo sansa sa fac gimnastica? Am 13 ani si am 1.64 si 48 de kg.Situ sa fac roata sa fac podul din picioare si inca exersez sa stau in maini. Pot sa zic ca sunt cat de cat flexibila dar cica sunt prea batrana pentru a mai face gimnastica. Dar daca situ sa fac roata si podul ( aproape ca invat si sa stau in maini) oare ma accepta? Am uitat sa zic caam 2 fracturi operate ( la clavicula stanga si la cotul drept, insa ele nu ma incurca cu nimic cand e vorba de facut roata, ba chiar din contra, fractura de la mana dreapta e mai veche si am impresia ca imi e mai usor sa fac roata datorita ei). Va rog sa ma ajutati, in ultima perioada sunt nebuna dupa gimnastica si vreau sa siut daca pot sa fac gimnastica cu un profesor adevarat. Mersi foarte mult de raspunsuri.

2 răspunsuri:
| KellyNitraBB a răspuns:

Sigur ca poti dar daca incepeai de la o varsta mai mica (4-5 ani) aveai multe sanse sa ajungi la gimnastica performanta acum ca este mai mare trebuie sa faci mai multe exercitii si mai mult antrenament, cand esti prin casa nu sta pe loc misca-ti mainile picioarele abdomenul pentru ca muschii tai sa se obisnuiasca cu exercitiile, pe urma poti incerca sa faci podul sfoara spagatul si incet incet poate vei fi pregatita sa te duci la un profesor care sa te invete mai bine ce sa faci, nu stiu sigur daca te va primi de la vrsta sta dar incearca!

| secret_7743 a răspuns:

De ce nu? numai sa ceri sfatul unui medic in legatura cu fracturile suferite daca nu sunt probleme atunci ce te retine?