| anonim_4396 a întrebat:

Mai demult m`a durut osul de la mana stanga deasupra de articulatie si mi`era umflat. mi-am pus comprese si mi-am mai trecut din durere.Azi, la scoala am prins o pozitie, astfel incat pentru 5 secunde nu am putut sa`mi misc mana.Si iar s`a umflat.Si ma doare. Ar trebui sa ma ingrijorez?

2 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Nu chiar! poate,, s-a prins vreun nerv ( explicatie babeasca) sau ai facut o entorsa. pune compresa cu otet sau da-te cu ketonal gel! daca nu iti trece in 2 zile du-te la medic!

| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Tiai putea pune comprese cu varza presata cu un borcan...iti va trece garantat tot si nu-ti va ramane vreun semn daca nu macrezi suporta durerea bafta si insanatoshire grabnik