| Gorila12 a întrebat:

Am avut un incident mai neplacut in Ferentari cu un prieten. A inceput sa se ia de mine si sa ma injure de familie, dupa care m-a imbracit. Atunci eu l-am lovit cu piciorul in femur dupa accea l-a durat cam rau, a strans din dintii si din ochi dar a putut sa se bage in mine si sa imi rupa tricoul, mi-a tras un pumn dupa care m-am aplecat si a incercat sa mai imi dea inca unul. A reusit, dupa care i-am dat una cu mana dreapta si ma doare extrem de rau degetul, s-a umflat, este rosu si parca mi-l simt extrem de amortit, nu stiu de la ce …chiar nu mai tin minte cum s-a intamplat, era totul scurt si de moment nu a durat mai mult de 16 secunde tot, tot ce imi reamintesc este ca i-am dat un picior in femur si ca l-a durut, plus cand s-a bagat in mine si m-am aplecat ca am ridicat /incercat sa il lovesc cu pumnul in fata si dupa cand am ajuns degetul era oleaca umflat si acum doua zile au trecut tot. Ma doare si mi-l simt ametit. Eu ma intreb daca i-am prins bucata aia in fata ca altfel de ce m-ar durea degetul cand il misc? Vina a fost a lui, totul a pornit de la Aceasta conversatie, este strict educationala, cui nu-i place nu-i place, nu am stat sa mai pun. Sau sa corectez fara comentarii jignitoare

Răspuns Câştigător
| vlllaaddd a răspuns:

Am ras de am trezit tot blocu aproape laughing) by the way, incearca sa iti infasori un șervețel cu apa rece pe deget, am patit si eu la fel cu degetu si era rosu si nu il mai simteam.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ai doar 17 anisori si nu stiu ce ai consumat, dar bataia de la miezul noptii este "educationala" doar la Politie, sau acasa de catre parinti, care ar trebui sa va dea o mama de bataie, ca umblati pe strazi la ore tarzii din noapte.

| Gorila12 explică (pentru Violleta2022):

? politie auzi la tine bataie ba tu visezi stele pe cer fata baiat ce esti in primul rand nu sa consumat nimic

| anonimg a răspuns:

Evită discuțiile sensibile atât cu străinii cât și cu prietenii.
Dacă știi că o simplă vorbă irită pe cel de lângă tine, evită să spui vorba aceea. Toți oamenii trebuie să fie psihologi încă de când sunt copii, și ei să știe când să tacă și când să vorbească.
Cât despre deget, el nu se va repara dacă nu mergi la spital. Fără radiografie și tratament există puține șanse de vindecare, și sunt șanse să se sudeze strâmb. Apoi va trebui operație.

| Frank51 a răspuns:

Mamă cumetre, lăsând la o parte situația, de când n-ai scris și tu un eseu argumentativ?

| Gorila12 explică (pentru Frank51):

Cumetre daca ai citit pana la final mi-a fost prea lene sa m ai scriu corect? sa nu jignesc pe TPU eu nu stau sa pun punct cand scriu foarte mult mda da se vede ca nu ai citit tot jet

| Frank51 a răspuns (pentru Gorila12):

Știm cu toții că ești analfabet funcțional, dar nu e nicio rușine, asta e viața.

| johnnny123 a răspuns:

Hai că mi-a plăcut asta cu "Aceasta conversatie este strict educationala"

Ce este "educațional" în această poveste despre doi bătăuși care pare scrisă de un semianalfabet?

| Simpatic a răspuns (pentru johnnny123):

Omul a si spus e din Ferentari intamplarea, stiti acest loc? e locul pe care mai bine il ocolesti decat sa treci happy
Acest Bronx al Romaniei!
Chiar scrie foarte bine pentru zona unde s-a petrecut evenimentul.
Iti dau eu un exemplu de inculta din Ferentari care acum s-a ajuns, simplu Daniela Crudu, sa o invitam pe ea sa scrie 20 de randuri pe TPU si apoi numaram greselile.

| Gorila12 explică (pentru Simpatic):

Ba taci vere din gura ca nu stau sa scriu corect aici iti scriu un eseu de te lasi de TPU jet

Răspuns utilizator avertizat
| alexandraionela1234 a răspuns:

Degetul te doare pentru ca ti l ai luxat puțin. Asa am pățit si eu la antrenament. O sa ti treacă de tot in câteva zile nu-ți face griji