| danyel_1802 a întrebat:

Mai devreme ma gandeam la anumite lucruri, iar deodata mi-a venit in cap maturizarea, cum m-am maturizat atat de rapid, si bineinteles, m-am intrebat oare prin ce intamplare deosebita au trecut altii pentru a se maturiza, cat de putin. Puteti sa imi descrieti acea intamplare prin care ati trecut voi prin a va maturiza, nu conteaza ca v-ati maturizat mult sau putin, doar intamplarea conteaza.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La 7 ani cand mi-am dat seama ca daca ai bani si faci cadouri invatatoarei iei FB daca nu ai, te multumesti si cu un B sec.De la varsta aia imi era sila de genul asta de oameni dar intelegeam puterea banului. Dupa 10 de zile nivelul de scarba a crescut direct proportional cu nevoia de a face bani.Pe cat posibil, cinstit

| Lora a răspuns:

In clipa in care mama i-a spus tatalui ca divorteaza de el pentru ca era o persoana neserioasa si violenta, el a inceput cu amenintarile ca ne omoara pe toti, mai mult a dat tot din casa si-a zis ca se omoara si el, a spart un magazin si-a intrat in puscarie, dupa 8 luni a fost eliberat si-a venit acasa, chipurile se mai linistise, i-a mai dat o sansa si-un ragaz mama de 2 ani si nimic, acelasi om, nici o schimbare, si-a spart o masina si i-ar a intrat in puscarie si trimitea scrisori ca atunci cand va stie o sa-si bata joc de noi.Aceasta intamplare m-a maturizat pe mine, plus cresterea alaturi de bunici.

| Rioko a răspuns:

Eu m-am maturizat atunci cand a plecat sora mea la facultate.De atunci nu mai sunt atat de copilaroasa; trebuie sa-mi intretin singura camera; tot ce se mai strica prin casa (bineinteles ca ma refer la lucrurile pe care le-am sticat eu) este vina mea, acum nu mai am pe cine sa pasez raspunderea pentru ca nu mai este cineva cu mine...
Tu?

| Kolp a răspuns:

Greu de spus, s-a intamplat la scoala in a 7-a, eu n-am observat nimic la mine in special dar ma uit la ceilalti: vorbeau altfel, alte glume, chesti trestii si daca nimeni nu-mi reprosa ca-s imatur sau ceva de genu mi-am dat seama ca si eu am ajuns la acelasi nivel cu eibig grin

| Love3 a răspuns:

Eu m-am maturizat in mai multe reprize, prin mai multe intamplari...nimeni nu se maturizeaza asa de odata...chiar daca e destul de repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate intamplarile de pana acum au ajutat si s-au unit ca niste piese de puzzle in formarea maturitatii mele. Este adevarat ca unele au avut un impact mai mare... dar cu toate astea nu uit niciodata sa fiu copil.