| smilerz19 a întrebat:

Mai e cineva care trece in clasa a 9a? E normal sa tremur toata cand ma gandesc la liceu?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu e normal.Sa speram doar ca nu o sa fi dezamagita prea tarewinking

| perro12 a răspuns:

Este ceva normal, avand in vedere ca o sa-ti faci prieteni noi si profesori pe care-i intalnesti prima data happy

HF

| mhg a răspuns:

Da, eu trec a 9 a şi crede-mă că sunt în aceeaşi situaţie ca ta.Am emoţii mari, mai ales că pe 1 septembrie merg pentru uniformă să dau avansul şi s-ar putea să-mi cunosc câţiva dintre colegi. :-s

| cristal_7578 a răspuns:

Da este normal, o sa ai noi colegi, o sa-ti faci noi prieteni, alti profesori... o sa se schimbe totul. o sa incepi o noua etapa a vietii, incearca sa te gandesti ca totul va fi bine, o sa fie mai greu la inceput pana te acomodezi, dar in rest va fi ok.

| Psihologul a răspuns:

Nu e asa de rau.
Liceul este cea mai frumoasa parte a vietii.Ai sa vezi ca nu e asa de rau. Ai sa cunosti lume noua.Ai sa iti faci amintiri foarte frumoase, important este sa fii comunicativa si sa fii deschisa cu toti. Timpul o sa zboare! Ai sa vezi.

Bafta la liceu!

| Prankster a răspuns:

Nu prea. dar depinde de personalitatea fiecaruia. e normal sa ai putine emotii cand te gandesti la noii colegi, noii profesori, program nou etc... dar nici chiar sa tremuri toatalaughing
oricum...bafta happy

| disturbedx a răspuns:

E normal. Emotiile unui nou inceput. Dar relaxeaza-te. va fi cea mai frumosa perioada a adolescentei tale. crede-ma. am trecut si eu prin asa ceva

| NimiC_9307 a răspuns:

Buna, eu sunt boboaca in Dante! tu? Ei bine, la mine lucrurile stau un pic altfel; eu nu tremur nici nu ma stresez sa ma gandesc asa ca tine, stai mai linistita, relaxeaza-te, o sa fie bine!big grin.eu mai degraba ma gandesc ca o sa-mi fac new friends si, mai stiu ca perioada liceului va fi cea mai frumoasa din viata mea:X:X, asa ca, gandesc pozitiv mereu! Fa si tu al fel, si o sa fie bine! Pwpici si ai grija de tine. app, poate imi lasi id tau pe privat daca vrei sa vorbim!:*

| jonny_7794 a răspuns:

Tremuri de emotie sau de bucurie, esti excitata sau ne-arsa...

| spywar3 a răspuns:

Ohooo eu abia astept liceu! Fete noi :X lumea mea! gandeste-te la ceva pozitiv din liceu ala. ceva ce vrei cu multa ardoare si o sa te doara`n cot de restul emotiilor. nici n`o sa le mai simti big grin