| Twister09 a întrebat:

Salut, când ma enervez sau cand ma ia o frica tot asa din cauza nervilor ca ma gandesc la acea chestie, uneori tremur din tot corpul!
Credeți că este normal? Sa fie oare vorba de Parkinson?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este normal tremuratul de care spui dar el nu este acelasi lucru cu parkinson!
In cazul tau pare ca are legatura cu atacurile de panica si/sau anxietatea, mai ales daca stii ca ai si astfel de stari anxioase.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la psihiatru, ca-i vorba de o boala psihica.

Nu, nu este vorba de parkinson, ca nu tremuri tot timpul ci numai de frica sau nervi, adica probleme psihice.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Nu.

| adryang78 a răspuns:

Nu e vorba de Parkinson. Este o reacție normală.

| Standt a răspuns:

E vorba de o problema psihiatrica. La Parkinson tremuri tot timpul, fara sa te enervezi. Chiar si calm.

| IsuHanu a răspuns:

Nu, e doar psihologic