| adrienutza a întrebat:

Mai eu sunt clasa a 8 a si la ora actuala nu stiu cum sa imi aranjez timpul in asa fel incat sa am si timp liber. Si nu stiu cum sa invat mai repede ca sa retin si ceva ca de tocit nu pot. credeti ca ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Pai cam ce faci in fiecare zi, organizeaza-ti timpul asa incat pe la 6 de exemplu sa te apuci de teme, cand vi acasa te odihnesti, te apuci de teme, apoi inveti si mananca sanatos daca vrei sa retii mai mult si mai repede.

| Funny a răspuns:

Week-end sa fie tot timpul, pentru alte activitati! NU pentru activitati SCOLARE! Vei deveni o sclava a invataturii... si vei avea probleme!

| realitate a răspuns:

Lasate de scoala si apucate de alceva mai buncum ar fi afaceril; e laughing