| Agvshb a întrebat:

Mai exista oameni normali in aceasta lume? Sau poate eu nu sunt normala. Nu stiu ce as putea face. Nu mai am nici o prietena si nici un prieten. Simt ca sunt inconjurata numai de oameni stupizi. Fara suparare dar nu mai rezist. Toate discutiile cu "prietenele" mele sunt numai despre baieti si haine, mall, poze, facebook, etc. alt ceva nu au in minte numa astea. Simt ca din zi in zi ma fac si eu tot mai proasta pentru ca sunt influentata gresit. Eu nu am fost asa si nici nu as vrea sa fiu asa. As vrea sa pot zice ca am intrat intr.un anturaj gresit si cu vointa pot iesi din el dar nu este asa. Nu doar anturajul din care fac parte ii asa ci toti oamenii din jurul meu. Toti is falsi si pe interes. Eu tot timpul puneam suflet in relatiile cu oameni si tot timpul ma raneau. Vedeam in ochii lor cand nu spuneau adevarul si cand doar se prefaceau ca imi sunt prieteni. Asta ma durea tare si am ales sa stau departe de ei fara sa le spun dc, pur si simplu sa ii ignor mintind ca nu ma simt bine. Mi-am inchis facebook-ul, wapp-ul si am sters toate numerele din tell. Nu as mai vrea sa ii vad sau sa ii aud. As vrea sa am un singur prieten care sa ma inteleaga perfect si sa vad bunatatea in ochii lui. Ma intelege cineva sau chiar eu sunt aia nebuna?

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Marijuanna te rezolva

| Jorah a răspuns (pentru whatevernvm):

You're right girl laughing

| Drimmero a răspuns:

Omul e cea mai parsiva natie care a existat, exista si va exista! Nu ai ce sa le faci unora, pur si simplu lumea e prea falsa si prea perversa/

| OldSoul a răspuns:

Eu unul te inteleg.
Cu timpul mi-am demonstrat ca nimeni nu-ti este alaturi pe viata.
Prieteni... iti sunt alaturi atat timp cat aveti interese comune sau pot profita de tine, cand nu mai exista nici una din acestea se vor desparti de tine, chiar daca nu vor avea un motiv intemeiat, pur si simplu faptul ca nu mai au nevoie de tine este un motiv de a rupe prietenia.
Personal incerc sa nu ma atasez de persoane, si chiar reusesc, stiu ca fiecare persoana este dispusa sa te "vanda" pentru suma corecta (exceptie acele persoane care chiar te iubesc cu adevarat, care in zilele noastre sunt foarte, foarte rare, chiar mi-as dori sa gasesc o persoana de acest gen, sau cu care sa pot vorbi orice si sa ma inteleaga, fara sa fiu folosit, dar sansele sunt minime), iar daca ai prieteni, cel mai bine ar fi sa te astepti la ce e mai rau, asa nu vei avea de suferit in cazul in care te vor "vinde".
Si eu ma gandeam sa-mi inchid Facebook-ul dar nu am facut-o pentru ca mai am unele pagini care posteaza unele chestii care chiar ma intereseaza, si mai am cate o persoana cu care mai pot discuta si glumii.
Adevarul este ca traim intr-o lume rea.
In viata traim singuri, murim singuri, restul sunt un fel de paraziti necesari pentru a supravietuii.
Ti-am lasat un mesaj cu o melodie care s-ar putea sa-ti placa.

| UnBroken2016 a răspuns:

Povesteste-mi despre prietenii ca sa te inteleg pe tine mai bine, sau ceva de genul. Numai oamenii prosti au 100 de prieteni in jurul lor pentru ca le plac oamenii falsi care la greu fug toti. In ziua de azi sa ai cu adevarat un prieten bun e ceva. Nu mereu il gasesti.

| Agvshb explică (pentru UnBroken2016):

Nu am avut 100 de prieteni. Am avut patru. astia erau cei cu care ma intelegeam bine. Mai aveam colegi si cunostinte cu care ma intelegeam si inca ma inteleg pentru ca in relatia cu ei nu am pus suflet si nu am avut de suferit. Nu stiu daca are rost sa iti povestesc aici de "prietenii" mei. Sunt mult prea multe de zis si detaliile astea nu se pot vb numa fata in fata. Am scris mai sus in mare cam despre ce fel de oameni ii vb. Pitipoance, profitoare care m.au influentat gresit. Am ajuns si eu sa fiu ca ele, dar gata. Pana aici, o sa revin la adevarata eu si nu o sa ma mai schimb pentru nimeni si ninic.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Agvshb):

E bine sa iti dai seama mai tarziu decat niciodata. Nu multi se pot lauda cu asa ceva, prefera sa faca parte din turma de oi.

| FaraNume1245 a răspuns:

Asa sunt oamenii. Dar totusi, din cati oameni exista, e imposibil sa nu gasesti un grup in care sa te regasesti.

| Kira5854 a răspuns:

Am fost si eu ca tine, pana la urma mi-am gasit locul, de aproape 2 ani totul pare ok, dar hai sa nu dam cu presupusul asa devreme. Asteapta persoana care vine la tine si crezi ca e diferita, iar apoi totul se schimba, pana atunci bucura-te de singuratate. uneori poate fi faina.

| Nitunitu a răspuns:

Cred ca am avea ce vorbi. Sunt curios ce varsta ai.

Nu pot comunica prea mult cu persoane sub 20 de ani pentru ca nu au varsta la care sa perceapa realitatea adevarata care ii inconjoara si poate ca inca nu s-au lovit de lucruri mai grele in viata.

| Agvshb explică (pentru Nitunitu):

Mna deci nu prea avem ce vb sa inteleg. 16 ani

| Nitunitu a răspuns (pentru Agvshb):

Nu fi dezamagita. Cauta sa te apuci de un sport sau de o activitate care sa iti placa si acolo fa-ti prieteni care sa aiba ceva cu tine in comun. Poate o sa gasesti oameni mai ok.