| adriana97_5200 a întrebat:

Mai intii va rog sa-mi cititi toate intrebarile mele, am o problema eu m-am indragostit de un baiat, dar nu terbuia sa ma indragostesc am cerut sfaturile prietenei mle cum sa scap de el (adica sa nu-mi mai placa de el)si ea a spus ca unica solutie este sa ma inddragostesc de altcineva... Poate aveti si alte sfaturi peentru mine...

5 răspunsuri:
| VoiceWithin a răspuns:

Pai draguta happy e ceva normal orice fata se indragosteste, majoritatea fetelor de 12-13 ani chiar au prieten, (nu inseamna ca trebuie neaparat sa ai laughing ) dar poti sa faci ceva care am inteles ca merge de la o prietena big grinlaughing sa scrii numele persoanei pe care o placi si sa ii dai foc in nisip laughing si cica scapi dar merita incercat macar de amuzament tonguehappy pana la urma se v-a sfarsi,, dragostea '' la 13-14 ani nu e o iubire adevarata pe la 19 cam asa tongue

| Linda a răspuns:

Daca ai 13 ani, te gandesti ca nici la 19 ani daca ai un prieten nu e nici o pierdere. Te apuci si inveti bine o limba straina, inveti la pian, inveti la chitara, te implici in actiuni sociale, citesti, sunt multe lucruri care sunt mai indicate la varsta de 13-14 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate

| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Spune-i intr-un mod mai frumos ca nu il placi far sa il jignesti prea tare(incerca sa il refuzi, sa nu ii raspunzi la tel) pana isi da seama singur ca nu il placi

| Anyutka a răspuns:

Cred ca trebuie sa vezi daca si lui ii place de tine,,,, daca te-ai indragostit de cineVa acesta este un lucru minunat...