| T3uu a întrebat:

Mai stiti alte desene vechi de pe minimax ca si enigmele din providence sau zambetul lui sharon?

24 răspunsuri:
| fratiikaramazov a răspuns:

Http://www.desene-animate-online.net/browse-minimax-videos-1-date.html Ai aici lista cu toate desenele animate difuzate pe Minimax.

| myhaelutzza a răspuns:

Mai erau pe minimax niste desene cu o pasare roz..albert sau cum se chemau?

| Bratu_Alex_1992 a răspuns (pentru myhaelutzza):

Desenele se numesc Albert asks!

| myhaelutzza a răspuns (pentru Bratu_Alex_1992):

Da stiu, am aflat intre timp.Mersi oricum!

| Bratu_Alex_1992 a răspuns (pentru myhaelutzza):

Cu placere!

| keikop119 a răspuns:

Spartakus Si Soarele De Dincolo De Mari
cat imi mai placea cand eram mica

| DianaDia1237 a răspuns:

Țin minte că erau niște desene pe MINIMAX care era cu o fată care zicea că are păr urât, și era bogată și fițoasă și avea un servitor și stătea în al 16-lea etaj al blocului și nu îi plăcea școala. Sper că am dat destule detalii. Cum se numeau?

| DianaDia1237 a răspuns:

Eloise, o lume disparuta, umbra spiridusilor, spiridusii nazdravani

| DianaDia1237 a răspuns:

Miss spider, Willi Fog, Spiridusii nazdravani, Umbra spiridusilor, Eloise, Simsala Grimm, Andersen povestitorul

| mumulica04 a răspuns:

Caudyu eu il stiu, era foarte frumos

| Dunafumulescuferelebun a răspuns (pentru mumulica04):

Caio?

| Star14 a răspuns (pentru Dunafumulescuferelebun):

Hei! Știți cumva numele unor desene animate de pe Minimax cu niște broscuțe care dacă nu ajungeau într-un loc numit ochiul zâne sau inelul zâne se transformau în ciupercuțe?
Mulțumesc anticipat.

| Grigoriță_Delia_2001 a răspuns (pentru Star14):

,,Patrula brotăceilor", dacă nu mă înșel

| raresionut a răspuns:

Intra aici : www.deseneclasice.com

Eu unul aici am gasit majoritatea desenelor din copilaria mea :x

| 12miculprint a răspuns:

Stiu o multime ati zic promul TV din 2006.Tom, Marele Calator
(desene animate)- la Minimax
06:25
Calatoriile lui Bob si Bobek
- la Minimax
06:35
Jakers! Aventurile lui Piggley Winks
- la Minimax
07:00
Danny si Daddy Duet
(desene animate)- la Minimax
07:05
Pettson si Findus
(suedez serial desene animate)- la Minimax
07:15
Locomotiva Thomas
(desene animate)- la Minimax
07:30
Marcelino II
(francez-japonez serial de desene animate, 2000)- la Minimax
07:55
Simsala Grimm
(olandez-german film de animatie, 1997)- la Minimax
08:20
Marele Pe-Pe Pescar
- la Minimax
08:30
Spartacus
(desene animate)- la Minimax
09:00
Tupu
(film de animatie)- la Minimax
09:30
Danny si Daddy Duet
(desene animate)- la Minimax
09:35
Pettson si Findus
(suedez serial desene animate)- la Minimax
09:45
Locomotiva Thomas
(desene animate)- la Minimax
10:00
Miss Spider si Prietenii din Dumbrava Insorita
(englez-canadian serial de desene animate, 2004) 30'- la Minimax
10:25
Eu si ratusca cea urata
- la Minimax
10:50
Sergentul Copca
- la Minimax
10:55
Calatorie spre centrul Pamantului cu Willy Fog
(serial de desene animate)- la Minimax
11:25
Milo
(desene animate)- la Minimax
11:35
Babar
(canadian-francez desene animate, 1989) 25'- la Minimax
cu Gordon Pinsent, Dawn Greenhalgh, Tara Strong, Gavin Magrath, Stephen Ouimette, Allen Stewart-Coates, Chris Wiggins

12:00
Bing si Bong
(desene animate)- la Minimax
12:05
Bibi Blocksberg
(german serial desene animate, 1999)- la Minimax
12:35
Maya si Miguel
(SUA serial de desene animate, 2004) 25'- la Minimax
13:00
Danny si Daddy Duet
(desene animate)- la Minimax
13:05
Pettson si Findus
(suedez serial desene animate)- la Minimax
13:15
Locomotiva Thomas
(desene animate)- la Minimax
13:30
Miss Spider si Prietenii din Dumbrava Insorita
(englez-canadian serial de desene animate, 2004) 30'- la Minimax
13:55
Eu si ratusca cea urata
- la Minimax
14:20
Sergentul Copca
- la Minimax
14:25
Calatorie spre centrul Pamantului cu Willy Fog
(serial de desene animate)- la Minimax
14:55
Milo
(desene animate)- la Minimax
15:05
Babar
(canadian-francez desene animate, 1989) 25'- la Minimax
cu Gordon Pinsent, Dawn Greenhalgh, Tara Strong, Gavin Magrath, Stephen Ouimette, Allen Stewart-Coates, Chris Wiggins

15:30
Bing si Bong
(desene animate)- la Minimax
15:35
Jakers! Aventurile lui Piggley Winks
- la Minimax
16:00
Maya si Miguel
(SUA serial de desene animate, 2004) 25'- la Minimax
16:30
Aventurile Ursuletului
- la Minimax
16:40
Blanche
(desene animate) 10'- la Minimax
16:45
Cei trei muschetari
(serial de desene animate)- la Minimax
16:55
Arthur
(canadian-SUA serial desene animate, 1996) 30'- la Minimax
cu Michael Yarmush, Michael Caloz, Bruce Dinsmore, Sonja Ball, Daniel Brochu, Melissa Altro

17:20
Eu si ratusca cea urata
- la Minimax
17:45
Milo
(desene animate)- la Minimax
17:50
Calatorie spre centrul Pamantului cu Willy Fog
(serial de desene animate)- la Minimax
18:15
Cum Merg Lucrurile?
- la Minimax
18:30
Babar
(canadian-francez desene animate, 1989) 25'- la Minimax
cu Gordon Pinsent, Dawn Greenhalgh, Tara Strong, Gavin Magrath, Stephen Ouimette, Allen Stewart-Coates, Chris Wiggins

18:55
Bing si Bong
(desene animate)- la Minimax
19:00
Jakers! Aventurile lui Piggley Winks
- la Minimax
19:25
Maya si Miguel
(SUA serial de desene animate, 2004) 25'- la Minimax
19:55
Inchiderea programului
- la Minimax

Citeste mai mult pe: http://tv.acasa.ro/program-tv-minimax/28-noiembrie-2006#ixzz27xAMpDkR

| caudyu a răspuns:

Aihttp://www.desene-animate-online.net/browse-minimax-videos-1-date.htmlci... aici lista desenelor de pe mininmax
Dar mai stie careva un desen de peminimax cu doua triburi care avea unul un saman prost si altu destept si in tribul aluia destept era un baiat carte avea un tatu si se numea tatuni si ii placea de o fata din celalalt trib si aveau si un totem " marele tatu " dau funda cine raspunde

| alinradunikolae a răspuns (pentru caudyu):

Se numea Inami

| anonim_4396 a răspuns (pentru caudyu):

Yakari(nu stiu cum se scrie)

| Zagan_Marios-Emanuel_1997 a răspuns:

Sau mai era un desen animat cu un dinozaur cu un gat lung care vorbea pe nume fred sau frank sau altcumva....mai stie cineva?

| DianaDia1237 a răspuns (pentru Zagan_Marios-Emanuel_1997):

Cred ca se numea O lume disparuta

| Eu_Mari_1999 a răspuns:

Tin minte ca erau niste desene cu un baiat si o soparla si melodia se sfarsea cu ceva de genul:noi putem, noi putem, noi chiar putem, avem talent avem vointa.Dar nu mai stiu cum se numesc

| Druc_Georgiana_2001 a răspuns:

Nu tin minte multe titluri dar erau unele ce mi-au rams in minte cum ar fi :" Cliford, marele caine rosu", " Willi Fog", " O lume disparuta", " Cine? Ce? Dece? Cum?", Babar"(varianta veche) "Autobuzul magic", " Mici ponei" ( nu varianta de acum de la TV).

| Andreicu_Victoria_1995 a răspuns:

Super pinguinii (erau 3 pinguini care călătoreau în spațiu)