| silver19 a întrebat:

Mai tot timpu sunt confuz, de fiecare data nu stiu ce vreau, mereu zic ceva si fac altceva, de multe ori ma cert si cu prietenii din cauza asta...inainte nu eram deloc asa, nu stiu de unde mi se trage starea asta, ce sa fac? help tongue thxxx!

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Dragul meu Silver!

In locul tau as proceda cam asa : In primul rand mi-as intocmi un plan cu obiective pe termen mediu, sa zicem 6 luni (ar trebui sa cuprinda cam ce-ai vrea tu sa faci in urmatoarele 6 luni). Apoi acest plan l-as defalca pe luni, saptamini, zile. Asta seara de exemplu ar trebui sa ai scris in amanunt planul, programul pentru ziua de maine.
La sfarsitul fiecarei zile bifam ce am realizat si ce nu din program astfel incit sa ne putem impune ca maine sa fie mai bine decit azi, poimaine mai bine decit maine, s. a. m. d.
La inceput iti va fi mai greu, dar odata cu trecerea timpului va fi din ce in ce mai usor. Si ce vei constata : ca Silver al nostru devine din ce in ce mai organizat, din ce in ce mai ordonat, ca cei din jurul lui il apreciaza, ca fetele admira schimbarea, ca devine mai educat, mai instruit, etc. As putea sa-ti scriu vreo citeva pagini de beneficii reale pentru tine determinate de aceasta schimbare.
Pentru inceput ajunge cit am spus Silver.
In rest iti doresc multa intelepciune in intocmirea si ducerea la indeplinire a acestor planuri si obiective!
Bafta!

| silver19 explică:

E clar ca n-ai mai mult de 11 ani... o arzi degeaba pe situ asta.

| TrustMe a răspuns:

Pai dupa parerea mea. cred ca a venit si pentru tine timpul, asa cum vine pentru toata lumea. sa mori. thinking