| king5151 a întrebat:

Maine am control la ochi si imi e frica pentru ca data trecuta a fost cam exigenta, nu ma lasa sa stau pe telefon acolo, i-a spus mamei sa ma lase doar 1 ora pe pc si pe afara la fel, si mama e foarte usor de manipulat

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu-i manipulare, este realitate.
Daca nu intelegi cu binele, o sa vezi cum este sa ti se interzice de tot accesul la PC si pe telefon.

| Aditu94 a răspuns:

Daca chiorcai din ochi mai ceva ca semaforul intermitent, cred si eu de unde atatea restrictii.ia-o si tu mai usor cu statul pe telefon si pe alt dispozitiv...petrece timp in aer liber. poarta ochelari o perioada pana iti refaci vederea si manancamult morcov, ajuta la imbunatatirea vederii.