| Raphy a întrebat:

Maine am cursul festiv dar nu stiu ce sa le zic la profesori ce am facut in toti acesti 4 ani de scoala este sfarsit de clasa a 8-a imi puteti da va rog niste sfaturi va rog? dar fara multumesc...

Răspuns Câştigător
| Piticuuu a răspuns:

Poi poti sa si glumesti putin dar bineinteles cu masura si sa ai totusi respect fata de ei. poti sa aduci aminte de faze amuzante sa spui ca, cu ajutorul lor vei pasi intr-un alt nivel din viata ca te-au ajutat sfaturile lor si elctiile de viata si bineinteles alea din scoalachatterboxchestii din astea incearca sa fi sigur pe tine si sa pari ca sti ce faci happy! succes

3 răspunsuri:
| Noname4love a răspuns:

Pai sa cauti o poezie amuzanta. care sa cuprinda toti profesorii tai. Uite una compusa de mine.

Clasa mea e cea mai tare, jaluzele rupte are, fețele toate's murdare, scaunele n-au picioare, geamurile toate's sparte, iar catedra e pe moarte.
Cand intra Diriga-n clasa cu toti suntem ingerasi, iar cand iese-afar' pe usa parca suntem niste draci.

sau

Sonmoroase profesoare,
Pe la clase se aduuna,
Se ascund dupa catedra
Noapte buna!

Si elevii toti suspina,
Catalogul negru tace,
Chiar si creta de pe tabla...
Somu-si face.

Iese un elev la tabla,
Printre cifre sa se-ncurce,
Fie-ti zecele aproape,
Lasa proful sa se culce...

Peste-a fizicii probleme,
Elevul sterge tabla luna...
Totu-i vis si armonie,
Cand se suna...laughing

Sper sa te ajute. poti gasi si altele sau poti compune uh unele daca esti creativa.
Succes!

| Raphy explică:

Multumesc mult mi-a fost de folos

| simandi1maria1demi1lovato a răspuns:

Pai poti sa povestesti mai poetic si pe scurt cum te-ai inteles cu profesorii si colegii.