| anonim_4396 a întrebat:

Maine am o excursie de o zi. Deja am dat banii dar nu mai vreau sa merg. Cum ii pot spune mamei ca nu vreau sa merg fara sa o mint. Nu vreau sa imi ziceti sa mananc ceva stricat sau ceva de genu'!
Sunt dispusa sa platesc excursia din banii mei dar as vrea si alta varianta.
Dau funda la cel mai rapid si inteligent răspuns ????

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Salut, zii in fata ca nu vrei sa mergi in excursie, daca iti va zice ca "Cum sa nu mai mergi? deja ai dat bani" atunci poti sa-i spui ca esti dispusa sa platesti din banii tai. Nu cred ca te va obliga sa te duci daca tu nu vrei, nu trebuie sa minti ca sa faci asa ceva. Bafta!

| Deliqueena a răspuns (pentru Kerre):

Dar totusi cum sa ii spun? Imi e putin rusine

| Kerre a răspuns (pentru Deliqueena):

Nu iti fi rusine! Incearca sa mergi in fata, oricate obstacole ai avea. Nu iti fi frica, toti suntem oameni si intelegem.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adevarul, ca asa ar fi normal!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa ii zici ca te-ai certat cu colegii de la nu stiu ce, sau ca nu iti place cu microbuzul, ca vrei cu trenul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fată, ești proastă? Cum adică „nu mai vreau să merg"? Ce-i asta?
Habar n-ai ce frumos o să fie și ce amintiri frumoase vei avea.
Ce vrei? Să stai în casă ca vaca și să te uiți la „Ferma Vedetelor"?
Ieși afară și trăiește-ți viața!

| PisicaMiauMiau2006 a răspuns:

Nu prea stiu cum sa faci.Doar daca folosesti o minciuna dar nu vrei asta.Deci imi pare rau pentru tine dar va trebui sa mergi in excursie.