| Tanase_Andrei_2000 a întrebat:

Sal TPU!

Imi puteti spune ce sa o mint pe profesoara mea sa nu ma mai oblige sa merg in excursie?

Treaba e ca:
-nu-i pot spune ca n-am bani pentru ca stie bine ca de fapt am.
-nu-i pot spune ca in acea zi in care e excursia plec undeva, pentru ca va zice:,, cum naiba te-ai gasit sa pleci alt undeva tocmai in aceeasi zi cu excursia?" Si plus, ca-si va da seama ca o mint
-nu-i pot spune nici ca in saptamana cu excursia plec la bunici pentru ca asta ar insemna sa lipsesc si sa fac multe absente, ca daca nu as lipsi m-ar vedea prin scoala.
-nu-i pot spune nici adevarul ca nu vreau sa merg pentru ca se va supara pe mine m-ar asculta la greu, iar eu deja ca am niste note proaste la ea.

Stiu ca sunt multe conditii dar sper sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi zici că nu mergi pentru că nu mergi şi atât.
Sau să nu te duci în ziua aia că "ai avut o problemă" sau că a trebuit să pleci undeva, că te-ai trezit târziu etc.

| DrAgOsss97 a răspuns:

Spune-i inainte de ziua cu excursia ca ti s-a facut tare rau, ca esti bolnav, vomiti, febra peste 40, etc. chiar inainte de ziua cu excursia o suni laughing

| yass12345 a răspuns:

Este pur si simplu alegerea ta daca tu nu vrei sa mergi in excursie ii spui pur si simplu profesoarei ..ca nu vrei sa mergi ai rau de masinalaughing