| TeLefonCubĻuştutž a întrebat:

Maine sunt de serviciu pe scoala si imi este teama, trebuie sa i-au absentii de la fiecare cls, le i-au in ordine?

2 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Ai acolo un tabel(sau trebuie sa il faci).Si iti dai seama ca pe tabel sunt in ordine, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii iei in ordine.Trebuie doar sa fi trecut pe la toate clasele.Mie imi place sa fiu de serviciu si sa deranjez orelelaughing.Fii relaxanta si sa spui "Aveti absenti?"nu "Am venit sa iau absentii." pentru ca e ciudat si am colegi care zic asa.E aiurea.Succes!

| minaj a răspuns:

Daca esti pentru prima oara de servici pe scoala si esti panicata as putea sa intuiesc ca esti in clasa a 10-a... nu-ti fie frica,nu o sa se intample nimic, eu eram in aceeasi situatie, dar cand am fost eu nu m-am dus deloc sa i-au absentii pentru ca nu mi-a zis nimeni sa ma duc! a fost foarte plictisitor, doar atat! hehehe. stai linistita totul vine de la sine, nu fi stresata!