| Larry_Copilul_1997 a întrebat:

Mereu mi-a pasat de ce crede lumea despre mine,daca sunt vorbit pe la spate, daca procedez ceva gresit, daca sunt vazut bine sau rau..in cateva zile sunt de serviciu pe scoala si jur ca sunt foarte stresat din cauza celorlalti cand voi merge cu absentii, daca isi vor bate joc de mine? Toata lumea va fi cu ochii pe mine. Stiu ca pare o chestie banala, dar pentru mine conteaza. Credeti ca e normal un asemenea comportament? Sau e ceva neregula?

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Nu o sa fi niciodata fericit daca iti va pasa ce crede lumea!

| WaterDrop a răspuns:

Foarte bine ca`ti pasa insa nu privesti situatia cum trebuie.Ar trebui sa fii mandru ca se intampla asta si mai ales daca exista si reactii din partea lor, pentru ca bune sau rele, inseamna ca i`ai facut sa se gandeasca la tine, ai trezit un sentiment in ei legat de persoana ta.Stii cat de greu este sa faci asta mai nou? Fii mandru ca se uita toti la tine, nu ai nici un motiv sa te stresezi.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Inteleg ce vrei sa spui.
Nu ar trebui sa pui la suflet ce zic niste nesimtiti, prost crescuti despre tine conteaza ce crezi tu despre tine, asta e ai si tu defectele tale ca orice om.
In zilele de azi sunt tot feluri de nesimtiti, prosti de bani gata care fac ce vor si care n-au rusine nu ai de ce sa te simti prost, de tipi de astia o sa dai peste tot trebuie sa le faci fata sa le arati ca nu tie teama de ei.
Toate cele bune.

| ALittleDeath a răspuns:

Semanam, si mie imi pasa de ce crede lumea despre mine, chiar foarte mult. Dar incep sa imi dau seama ca atitudinea face diferenta, trebuie sa lucrezi la ea si sa emani incredere. Cum te vezi pe tine asa esti vazut de ceilalti. tongue

| 3amthinking a răspuns:

Toata lumea e asa, stai linistit/a. Numai ca unii stiu sa ascunda lucrul asta foarte bine.

| DrewJ a răspuns:

Eu nu am fost niciodata de servici pe scoala deoarece nu vreau sa mi se intample asta! Dar totusi iti spun ce imi spune mie cea mai buna prietena! Nu te lasa la prostii care se iau de tine! Cand te insulta sau iti spun ceva urat! Fii tare si raspundele inapoi. Nu te lasa sa vada ca esti tu mai prost. Si nu ai nevoie ca toata lumea sa te placa! Fi tu insati si o sa vezi cine iti e prieten. Prietenii tai o sa-ti fie mereu alaturi. Si doar ai grija. Sper sa tii cont de ceea ce iti spun!