| Andrei_Adela_1996 a întrebat:

Am o întrebare: maine voi fi elev de serviciu pe scoala pentru prima data si nu voi fi cea care suna la clopoțel. Ce ar trebui sa fac? Îmi este teama!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu vi s-a facut un mic instructaj inainte? N-ai intrebat alti colegi ce au facut inaintea ta? Ma rog, o sa iti povestesc ce era la mine la liceu (la scoala n-am facut de serviciu, nu se obisnuia asta). Ziua in care eram de serviciu era cea mai adorata zi din an de catre colegii mei si de catre mine pentru ca scapam de ore. La noi se facea cate 2. Stateam la o masa si treceam pe un caiet pe cine intra in scoala. De fapt, asta trebuia sa facem, dar nu scria nimeni pe nimeni. In schimb, ne cumparam cate 2 pungi de seminte, 2 pungi de chipsuri si o sticla de cola si urmaream un film sau ne jucam pe laptop. Cand venea pauza, suna gardianul, noi nu trebuia sa facem nimic. In fine, ideea e ca n-ar trebui sa-ti fie teama. E mult mai distractiv decat la ore.

3 răspunsuri:
| Infraverde a răspuns:

Sa nu-ti fie! Cand eram eu elev de serviciu, era sarbatoare! Ai cateva responsabilitati, cum ar fi sa suni clopotelul si sa legitimezi persoanele care intra in scoala. Daca ti-e frica sa nu uiti sa suni, pune-ti alarma la telefon. Ia-ti la tine niste snacksuri si o carte si o sa fii bine happy

| Doub a răspuns:

Wth, asta e distracţie, fata mea.

| Angela31 a răspuns:

Sa nu iti fie teama...si eu am trecut prin asta..Trebe sa ai ambitie si sa nu te intimideze nimeni.baftawinking